Zamknij
REKLAMA

Uczniowie "Baczyńskiego" oddali hołd powstańcom warszawskim, wśród których był patron szkoły! Oto ich dzieło

09:00, 22.01.2022 | N.S.
Skomentuj Uczniowie `Baczyńskiego` odwzorowali powstańcze fotografie w kalendarzu. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Uczniowie IV LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego uczciło powstańców warszawskich, tworząc niezwykły kalendarz. Na jego 12 stronach młodzież odwzorowuje sceny ze zdjęć z bohaterskich walk o stolicę.

Dziś (22.01.) przypada 101. rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, patrona IV LO we Włocławku. Poeta wiersze zaczął pisać jeszcze przed II wojną światową, ale żołnierskie przeżycia i udział w powstaniu warszawskim miały ogromny wpływ zarówno na jego późniejszą twórczość oraz wizerunek jako twórcy.

Właśnie wojenne losy patrona szkoły były inspiracją do stworzenia wyjątkowego kalendarza na 2022 rok. "Baczyński" w hołdzie Powstańcom Warszawskim to projekt zainicjowany przez nauczycielkę angielskiego, Małgorzatę Wronę i ochoczo zrealizowany przez uczniów IV LO.

Na 12 stronach kalendarza zamieszczono zdjęcia uczniów szkoły, które stanowią odwzorowanie powstańczych fotografii. W kalendarzu wykorzystano również miniaturki oryginalnych zdjęć z 1944 roku.

To cenna lekcja historii w niekonwencjonalnej formie. Poprzez szereg działań podejmowanych przez grono pedagogiczne, poświęconych patronowi-bohaterowi młodzież uwrażliwia się na uniwersalne wartości: przyjaźń, patriotyzm, braterstwo. Wyrażanie ich poprzez kreatywne działania zaowocowało właśnie tym niecodziennym projektem

- informuje grono pedagogiczne IV LO.

[FOTORELACJA]15201[/FOTORELACJA]

Nauczyciele podkreślają, że młodzież przystąpiła do przygotowania sesji zdjęciowej i wykonywania fotografii z wielkim zapałem. W odzwierciedleniu historycznej scenerii wsparły ich Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym. 

Zdjęcia do kalendarza wykonała włocławska fotografka Sylwia Kwiatkowska (odpowiada również na zdjęcia znajdujące się w kalendarzu stworzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną). Powstańczy kalendarz został zaprojektowany i wydrukowany przez włocławską firmę Lumak.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Kujawiak77Kujawiak77

3 0

Zginęli na darmo podpuszczeni przez zachodnich zdrajców. 09:08, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MinionMinion

2 1

Kujawiak77. Lepsze takie odtwarzanie historii niż, kiedy SLD świętuje 'wyzwalanie' miasta (czyt. przekazanie Włocławka w ręce czerwonych). 13:55, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12351235

1 0

Bardzo dobrze.Pozdrawiam. 20:53, 22.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%