Po świątecznym klimacie nie ma już śladu, ale efekty styczniowej zbiórki widać w liczbach. Spółka Saniko zakończyła akcję odbioru naturalnych choinek i podsumowała wyniki. Jak się okazuje, Włocławianie nie zawiedli.
Choinki zbierano od 8 do 31 stycznia. W całym mieście działało 19 specjalnych punktów, do których mieszkańcy mogli przynosić naturalne drzewka.
Właściciele posesji jednorodzinnych oddawali choinki razem z odpadami BIO, zgodnie z harmonogramem odbioru. System był prosty - wystarczyło wystawić drzewko w terminie wywozu bioodpadów.
W lutym Saniko podsumowało akcję. Efekt? Ponad 14,3200 ton zebranych choinek. To pokazuje skalę zaangażowania mieszkańców i rosnącą świadomość ekologiczną w mieście.
Zebrane drzewka nie trafiły na zmarnowanie. Wszystkie zostały przekazane do Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu, gdzie zostaną przetworzone.
Naturalne drzewka pomogą w wytworzeniu kompostu. To właśnie z niego wiosną Saniko wyhoduje kwiaty, które później ozdobią miejskie rabaty i przestrzeń publiczną.
Akcja zbiórki choinek to przykład, że nawet poświąteczne odpady mogą zyskać drugie życie. A liczby mówią same za siebie - Włocławianie coraz częściej wybierają rozwiązania, które realnie wspierają środowisko i miejski obieg zamknięty.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz