Zamknij
REKLAMA

Audiomed pomoże w niedoborze słuchu.​ ​ Specjalista​ doradzi co zrobić, aby odzyskać ten zmysł!

00:00, 12.07.2018 | Artykuł sponsorowany
Musimy pamiętać między innymi o tym, że przy obustronnym niedosłuchu musimy nosić dwa aparaty. Fot. Materiały partnera

Jesteśmy na pierwszym miejscu na liście krajów niedosłyszących w Europie, ale tylko co 5 potrzebujący nosi aparat słuchowy i to tylko jeden. Nie rekompensuje to wady, ponieważ do prawidłowego słyszenia wykorzystujemy obydwoje uszu. Wychodząc na przeciw potrzebom Polaków, firma Audiomed oferuje kompleksową pomoc w sprawie właściwego doboru aparatów. Jej właściciel posiada wykształcenie medyczne i kilkunastoletni staż pracy w zawodzie protetyka słuchu.

Andrzej Szczypiński, właściciel firmy Audiomed zdaje sobie sprawę z tego, że pacjenci często zadają pytanie czy lepiej jest użytkować jeden drogi aparat słuchowy czy dwa z niższego pułapu cenowego. Z doświadczenia wie, że często pojawia się także kwestia tego co zrobić, jeśli ucho jest całkowicie niesłyszące. Po odpowiedź na te i wszystkie inne pytania włocławianie mogą skierować się do gabinetu protetyki słuchu we Włocławku przy ulicy Reja 16/18. W Audiomedzie badania wykonuje się bez żadnego skierowania. Na miejscu czeka specjalista protetyk słuchu z medycznym wykształceniem, który przeprowadzi odpowiednie badania i odpowie na wszystkie, nawet najbardziej nurtujące pytania.

- Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór aparatów. Musimy pamiętać między innymi o tym, że przy obustronnym niedosłuchu musimy nosić dwa aparaty. Dzięki temu zapewniamy mózgowi słyszenie i lokalizację dźwięków. A co jeśli jedno ucho jest w ogóle niesłyszące? Obecnym rozwiązaniem jest zastosowanie bezprzewodowego aparatowania metodą cros. W uchu niesłyszącym umieszczamy indywidualnie dopasowany nadajnik wielkości ziarnka grochu z mikrofonem, który transmituje dźwięki do ucha lepiej słyszącego. Jeżeli rozmówca znajdzie się po stronie ucha głuchego, usłyszymy go w uchu lepiej słyszącym - mówi Andrzej Szczypiński z Audiomedu.

W Polsce tylko co 5 potrzebujący nosi aparat słuchowy.

Andrzej Szczypiński sugeruje także, że zawsze najważniejszy jest czas. Jeżeli aparaty słuchowe zostaną założone zbyt późno, gdy niedosłuch jest już głęboki, a mózg odzwyczaił się od słyszenia, przetwarzania i rozpoznawania mowy, to nawet aparaty najwyższej klasy będą miały ograniczone zastosowanie.

Na szumy uszne też pomogą aparaty

Szumy uszne mogą występować w postaci różnych wrażeń dźwiękowych, jak szum morza, pisk, tętnienie czy dzwonienie. Mechanizm powstawania jest bardzo złożony a często zastosowanie farmakologicznego leczenia nie przynosi rezultatu. W wielu przypadkach zastosowanie aparatów słuchowych ze specjalnie dobranym programem akustycznym jest skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Skąd wiedzieć, że aparat jest potrzebny?

Wstępną odpowiedź znajdziemy w zadanych sobie pytaniach:

- czy masz problemy ze zrozumieniem rozmówcy przez telefon?

- czy często prosisz o powtórzenie pytania?

- czy ktoś ciągle zwraca ci uwagę, że radio lub telewizor gra za głośno?

- czy gorzej rozumiesz, co ktoś mówi, gdy nie widzisz jego twarzy?

- czy wydaje ci się, że większość ludzi niewyraźnie mówi?

- czy przysłuchiwanie się rozmowie w większym gronie sprawia ci trudność?

- czy jeśli ktoś mówi do ciebie szeptem, masz trudności ze zrozumieniem jego słów?


Jeżeli choć raz odpowiesz „tak” – twój słuch wymaga dokładnego przebadania

Firma Audiomed mieści się przy ulicy Reja 16/18 lok. 2. Oferuje szeroki wybór aparatów, które są częściowo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą jest stwierdzenie ubytku słuchu na poziomie 30 decybeli - w wypadku dzieci i osób do 26. roku życia, lub 40 decybeli dla osób mających więcej niż 26 lat. Dodajmy, że jest to jeszcze niedosłuch, z którym ludzie nie mają dużych problemów w komunikacji.

Właściciel stawia największy nacisk na profesjonalizm wykonywanych usług.

- Priorytetem firmy  jest indywidualne podejście do każdego pacjenta zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi, aby zapewnić pełnię zadowolenia. Chciałbym ze swojej strony zapewnić Państwu profesjonalną obsługę, odpowiedzieć na nurtujące pytania i przeznaczyć optymalny czas na dobór i dopasowanie aparatów słuchowych. Proszę o wcześniejsze umówienie się na określony termin co zapewni sprawną obsługę stawianych zadań i pomoże wspólnie osiągnąć wyznaczony cel.

W sprawie aparatów słuchowych można kontaktować się bezpośrednio z właścicielem firmy pod numerem telefonu: 54 426 25 85 lub 604 479 703.  

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone