Zamknij
REKLAMA

Kiedy we Włocławku odpoczniemy od burz i deszczu? Zobacz prognozę na ten tydzień

11:51, 29.06.2020 | Rafał Maszewski/synoptyk
Skomentuj Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Przepychanka powietrza chłodnego i bardzo ciepłego - tak możemy podsumować ten tydzień w pogodzie we Włocławku. 

We Włocławku w rozpoczynającym się tygodniu powietrze chłodniejsze będzie się ścierać z powietrzem bardzo ciepłym - na początku tygodnia odczujemy te pierwsze i temperatura będzie wzrastać do 20-21 st.

Dodatkowo w poniedziałek może okresami popadać deszcz.

Około środy i czwartku ponownie temperatura wzrośnie do co najmniej 26 st., zwłaszcza w tym drugim dniu. Głównie w czwartek pojawią się jednak burze z ulewnym deszczem i silnym wiatrem.

W piątek i w mniejszym stopniu w sobotę ponownie odczujemy chłodniejsze powietrze (22-23 st.). Z kolei w niedzielę na chwilę napłynie bardzo ciepłe powietrze i pojawią się popołudniowe burze związane ze zbliżającym się chłodnym froncie atmosferycznym. Kolejny tydzień może się rozpocząć chłodno...

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, tylko w czasie burz zdecydowanie silniejszy.

Ciśnienie będzie się nieznacznie wahać na obniżonym poziomie. Warunki biometeorologiczne zwłaszcza w poniedziałek, czwartek i w niedzielę będą niekorzystne - odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, skłonność do bólów głowy i większe zmęczenie oraz rozdrażnienie.

W powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki silnie uczulających traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria oraz pyłek szczawiu, a także pokrzywy.

(Rafał Maszewski/synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA