Zamknij

Rozważasz logistykę kontraktową? Wszystko, co musisz wiedzieć o outsourcingu usług logistycznych

artykuł sponsorowany + 08:37, 16.11.2022 Aktualizacja: 08:37, 16.11.2022
pixabay pixabay

Biznes opierający się na sprzedaży fizycznych produktów od zawsze skupiał się na poszukiwaniu coraz to nowszych sposobów pozwalających na optymalizację kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu działalności. To właśnie m.in. logistyka pozwala osiągnąć takie rezultaty w każdej branży. Każdy przedsiębiorca z pewnością wie jednak, że utrzymanie własnego magazynu lub jego wynajęcie, wdrożenie systemów zarządzających czy przeszkolenie pracowników nie należy do najprostszych zadań. Wówczas z pomocą przychodzi logistyka kontraktowa. Czym jest i dlaczego warto skorzystać z jej możliwości?

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka wewnętrzna wymaga zdobycia specjalistycznej wiedzy i znajomości najnowszych systemów ułatwiających magazynowanie. Jeśli nie chcesz powiększać personelu i inwestować w infrastrukturę logistyczną, idealnym dla Ciebie rozwiązaniem może okazać się outsourcing procesów logistycznych, czyli inaczej logistyka kontraktowa.

Z jej możliwości może skorzystać każdy przedsiębiorca bez względu na miejsce prowadzonej działalności. Jeśli chcesz, by sprzedawane przez Ciebie produkty wyruszały z magazynu zlokalizowanego w stolicy, wystarczy, że zainteresujesz się możliwościami, jakie oferuje logistyka kontraktowa Warszawa.

Logistyka kontraktowa może być całkowitym lub częściowym przeniesieniem zarządzania przepływem produktów i optymalizacją do firmy zewnętrznej. Obejmuje ona szeroki zakres usług, m.in.:

  • logistykę magazynową,
  • odprawy celne,
  • transport towarów,
  • spedycję.

Do świadczenia pełnego zakresu usług logistycznych dostawca wykorzystuje swoją infrastrukturę: magazyn lub sieć magazynów, flotę samochodową pozwalającą dostarczyć zamówienia do klientów czy sprzęt specjalistyczny.

Zalety logistyki kontraktowej

Główną zaletą logistyki kontraktowej jest oszczędność zasobów- nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Pamiętaj, że przy outsourcingu procesów logistycznych, jako przedsiębiorca nadal możesz kontrolować wszystkie lub większość procesów logistycznych.

Zlecają logistykę firmie zewnętrznej, możesz skupić się na poprawie obsługi klienta, sprzedaży i marketingu. Nie masz również potrzeby inwestowania w infrastrukturę i opłacania dodatkowego personelu, który przy własnym magazynie jest koniecznością.

Relacja z klientami jest czasochłonną częścią biznesu, dlatego dzięki outsourcingowi działań logistycznych możesz zyskać więcej czasu na swoją podstawową działalność i dobrze rozwinięte relacje z klientami. Szybka dostawa, dobra komunikacja z klientem, sprawna obsługa zwrotów — to elementy, dzięki którym klient chętnie będzie do Ciebie powracać.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%