Zamknij
REKLAMA

Joga — jak zacząć ćwiczyć?

09.35, 07.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.35, 07.12.2022

Joga to rodzaj wyciszającego treningu, który łączy ze sobą różne elementy ćwiczeń oddechowych, rozciągania i skupienia, a także ćwiczeń wzmacniających ciało. Joga to forma aktywności, która łączy w sobie pracę ciała i umysłu. Można ją praktykować w domu, w parku, a nawet w klubie fitness podczas grupowych zajęć. 

Joga nie jest dla Ciebie? To nadal nic straconego. Istnieje wiele innych dyscyplin sportowych, które możesz doskonalić. Jeśli pierwszą myślą o aktywności fizycznej jest siłownia i piłka nożna, to pora to zmienić! Jak? Zobacz i przekonaj się, jak wiele możliwości niesie ze sobą sport! 

 https://kapitalne-firmy.pl/category/sport/  

Jak zacząć ćwiczyć jogę?  

To zależy od twojego doświadczenia i kondycji. Jeśli nie masz doświadczenia w ćwiczeniu jogi, zacznij od łatwiejszych pozycji. Jeśli jesteś w dobrej kondycji, możesz spróbować bardziej wymagających pozycji. Na początku zdecydowanie najlepiej udać się na kurs jogi, który poprowadzi profesjonalny trener. Warto także kupić poradnik lub książkę o jodze, by uczyć się w domu pod okiem specjalisty. 

Co potrzebujesz do jogi? 

Do jogi wymagany jest specjalny strój. Najważniejszy jest ubiór, który pozwoli nam na swobodne poruszanie się. Ubrania są raczej luźne, wykonane z tkanin przewiewnych i rozciągliwych, które mają kształt i krój pozwalający na wykonywanie wszystkich ćwiczeń. Najlepszy jest tutaj strój sportowy, który jest przystosowany do ćwiczeń. Pamiętaj, że do treningu jogi potrzebna jest również specjalna mata. W jodze nie można wykonywać ćwiczeń na zimnej podłodze. Jeśli chodzi o makijaż, najlepiej sprawdza się czysta i pozbawiona makijażu twarz. 

Czy do jogi potrzebne są buty? 

Nie, są całkowicie zbędne, możesz praktykować jogo boso. Warto jednak wiedzieć, że kupując buty do jogi, również będziemy wygodnie się czuć. W butach sportowych wykonujemy wiele ćwiczeń, gdzie obciążamy stawy i kręgosłup. Joga natomiast to świetny sposób na relaks i kształtowanie ciała.  

Jaką matę do jogi wybrać? 

Przede wszystkim należy pamiętać, aby maty do jogi były lekkie i łatwe w transporcie. Ponadto muszą one być wygodne i elastyczne, a także wykonane z materiałów, które zapewniają dobrą przyczepność. 

Jak wpływa joga na ciało i umysł? 

Joga łagodzi stres, pozwala się zrelaksować i zatrzymać, chociaż na chwilę. Pomaga w leczeniu wielu dolegliwości fizycznych i utrzymaniu kondycji fizycznej. Joga wpływa także pozytywnie na naszą koncentrację i pamięć, łagodzi przewlekły ból głowy i pomaga w ustabilizowaniu ciśnienia krwi. Wycisza nasz umysł, rozciąga mięśnie i łagodzi krzywizny kręgosłupa. Joga pomaga w leczeniu wielu chorób, takich jak cukrzyca i depresja, zmniejsza ryzyko zawału i udaru. Joga działa też pozytywnie na naszą urodę i cerę, pomaga w leczeniu problemów skórnych. Jest także bardzo dobra w przypadku, gdy chcemy polepszyć swoją pamięć i koncentrację.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%