Zamknij

Wybieramy tapczaniki dla dzieci – na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

00:00, 14.04.2024 art. sponsorowany

W życiu każdego malucha przychodzi moment, w którym żegna się z łóżeczkiem niemowlęcym. Wówczas rodzice muszą zdecydować się na zakup nowego łóżka. Jedną z ciekawszych rynkowych propozycji są tapczaniki dla dzieci. Stanowią idealny kompromis pomiędzy klasycznym łóżeczkiem ze szczebelkami a bardziej “dorosłym” meblem. Czym należy się kierować, wybierając tapczanik dla pociechy? Gdzie można go kupić? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Kiedy warto kupić pierwszy tapczanik dla dziecka?

Dzieci rozwijają się w swoim tempie. Jedne będą gotowe na pożegnanie się z klasycznym łóżeczkiem szczebelkowym w okolicach 2 roku życia, inne dopiero po ukończeniu 3 lat. Decyzja dotycząca wymiany mebla na tapczanik jest więc bardzo indywidualna i w dużym stopniu zależy od gotowości maluszka. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze próby spania na większym łóżku można podjąć tuż po ukończeniu 18 miesiąca życia.

Ostateczną decyzję muszą podjąć rodzice, obserwując malucha. Jeśli dziecko bardzo wierci się w nocy i dość często się przebudza, zaleca się, by poczekać z zakupem nowego łóżka. Niektóre dzieci po nocy spędzonej na dużym łóżku (np. u rodziców) budzą się rozdrażnione. W takiej sytuacji również lepiej odczekać kilka miesięcy.

Jak wybrać tapczanik dla dziecka?

Wybór tapczaników dla dzieci jest ogromny. Poszczególne modele różnią się między sobą konstrukcją, materiałem wykonania i designem. Czym należy się kierować, wybierając tapczanik dla swojej pociechy? Czytaj dalej i poznaj najważniejsze kryteria.

Jakość

Łóżko w dziecięcym pokoju zdecydowanie nie służy wyłącznie do spania. Zwykle w ciągu dnia staje się centrum rozrywki. Odpowiednio dopasowane posłanie pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię, poprzez m.in. wymyślanie różnych scenariuszy zabaw. Wiele z dostępnych na rynku modeli daje maluchowi możliwość ćwiczenia samodzielności i doskonalenia zdobytych dotychczas umiejętności. Aby tapczanik spełniał te funkcje, musi być wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów. Dobrym wyborem jest np. drewno. Konstrukcja wykonana z tego surowca gwarantuje stabilność mebla, dzięki czemu łóżko zyskuje odporność na dziecięce harce.

Wybierając tapczaniki dla dzieci, warto zwrócić uwagę na wykończenie. Powierzchnia mebla powinna być gładka, dzięki czemu maluch nie skaleczy się przypadkowo podczas zabawy. Ważne są też krawędzie – powinny być opracowane ze szczególną starannością, z wyjątkową troską o każdy detal.

Bezpieczeństwo

Rodzice często odkładają moment zakupu nowego łóżka dla swojej pociechy, bojąc się o to, że maluch spadnie z niego w nocy i zrobi sobie krzywdę. Warto jednak mieć na uwadze, że nowoczesne tapczaniki dla dzieci, dostępne np. w e-sklepie Sen Malucha, są wyposażone w barierkę. Dzięki temu nawet bardzo ruchliwe dziecko z pewnością nie spadnie z łóżka.

Wybierając tapczanik, nie musisz też martwić się o kręgosłup dziecka. Konstrukcja mebla jest ergonomiczna i w pełni dopasowana do potrzeb wciąż rosnącego ciała. Tym samym tapczanik zapewnia nie tylko komfortowy odpoczynek, ale jest też cennym wsparciem dla rozwoju malucha.

Design

Czy wiesz, że nawet dla kilkulatka wygląd mebla ma znaczenie? Atrakcyjne wyposażenie wnętrza zachęca do korzystania z niego i odkrywania jego funkcjonalności. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że tapczanik jest ważnym elementem aranżacji wnętrza. Musi więc pasować do pozostałych mebli, akcesoriów i dekoracji znajdujących się w dziecięcym królestwie.

Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca, postaw na klasyki, czyli szarość lub biel. Kolory te świetnie prezentują się w niemal każdej aranżacji.

Tapczaniki dla dzieci mogą mieć rozmaite formy. Niektóre modele przypominają klasyczne pojedyncze łóżka. Różnią się jednak od nich barierką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla maluszka. Ciekawą opcją są też nowoczesne modele przypominające domek. Mebel w takiej odsłonie przypadnie do gustu szczególnie rodzicom wychowującym dziecko w duchu pedagogiki Montessori.


 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%