Zamknij

Jak działa maszyna do zbierania kamieni?

09:37, 30.04.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 09:37, 30.04.2024

Zbieranie kamieni to jedna z najważniejszych prac na polu. Jeśli nie wykona się jej odpowiednio, może to doprowadzić do problemów z zasiewem, a także do destrukcji i awarii różnego rodzaju urządzeń rolniczych. To z kolei wiąże się z reguły z dużymi kosztami – wymiany lub naprawy. Dlatego, w niektórych przypadkach, warto zainwestować w maszynę do zbierania kamieni. Jak ona działa?

Jak działa maszyna do zbierania kamieni?

Maszyna do zbierania kamieni wyposażona jest mechanizm nagarniający, który wybiera kamienie z gleby. Jest to komponent o podłużnym kształcie, składający się z zębów. W następnej kolejności kawałki skał trafiają do zbiornika. Zwykle maszyna tego typu składa się również z gardzieli, przez którą kamienie muszą przejść, aby dotrzeć do wyżej wspomnianego elementu. Zdarza się, że urządzenie tego typu posiada również przenośniki, które pozwalają przenosić odłamki skalne do usytuowanej w pobliżu przyczepy. Czasem wyposażone jest ono również w sito, dzięki któremu można segregować kamienie biorąc pod uwagę ich wielkość. Dodajmy, że całym urządzeniem kieruje operator.

Gdzie przyda się maszyna do zbierania kamieni?

Maszyna do zbierania kamieni doskonale sprawdzi się zwłaszcza na glebach kamienistych, które stanowią 10-30% wszystkich ziem na polach uprawnych, co oznacza w praktyce miliony hektarów. Urządzenie to znakomicie spisze się także wtedy, gdy po prostu brakuje rąk do pracy, a gospodarstwo jest duże. Oczywiście można nadal zbierać kamienie ręcznie, w dzisiejszych czasach jest to jednak nieopłacalne. Dodajmy, że maszyna świetnie zda egzamin również na placach budowlanych i remontowych, a także na samych drogach. W niektórych sytuacjach wykorzystuje się ją na powierzchniach pod pola golfowe, plaże czy też obiekty sportowe.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny do zbioru kamieni?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze zbieracza do kamieni? Z pewnością na dużą szerokość roboczą, która zapewnia wysoką efektywność nawet w trudnych warunkach na polu. Przyda się również hydrauliczny napęd, dzięki któremu moc kierowana jest tam, gdzie jest największe zapotrzebowanie na nią. Dzięki temu, w przypadku zablokowania maszyny, nie dojdzie do jej zepsucia. Co więcej, warto sprawdzić, czy wszystkie stalowe pręty można w tym urządzeniu wymienić, a co drugiego można się – w razie potrzeby – pozbyć. Dobrze jest też pamiętać o tym, że zbieracz należy agregatować z traktorem, który ma wystarczającą moc. Przejrzyj ofertę sklepu Agrihandler i sprawdź, dlaczego warto wybrać maszynę Scorpio 550!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%