Zamknij

Praca w ogrodnictwie – Jak zacząć? Gdzie się szkolić?

art. sponsorowany + 12:47, 01.10.2024 Aktualizacja: 10:35, 04.10.2024

W obecnych czasach rynek pracy dynamicznie się zmienia. W niektórych sektorach zapotrzebowanie na pracowników maleje, co mocno związane jest z automatyzacją i rozwojem nowoczesnych technologii, m.in. rozwojem sztucznej inteligencji. Osoby, które boją się o swoją zawodową przyszłość, mogą się przebranżowić. Ogrodnictwo jest takim obszarem, który stwarza liczne możliwości – zarówno znalezienia stabilnego zajęcia, jak i prowadzenia własnego biznesu. Mając odpowiednie kwalifikacje z tej dziedziny, wzmacnia się swoje szanse na rynku pracy. Jak zacząć swoją przygodę z ogrodnictwem? Wybór szkoły jest bardzo ważny w zdobywaniu nowego zawodu.

Ogrodnictwo – czy się do tego nadaję?

Praca w ogrodnictwie może dawać satysfakcję i pozwala się realizować zawodowo pod warunkiem, że dysponuje się predyspozycjami i zamiłowaniem do tego zajęcia. Jest to wymagająca dziedzina, dlatego ważna jest wytrzymałość fizyczna. Ogrodnicy najczęściej pracują pod gołym niebem, a w Polsce pogoda bywa kapryśna. Oczywiście, można zatrudnić się w centrum ogrodniczym, gdzie nie jest się narażonym na zmienne warunki atmosferyczne, a praca często odbywa się pod dachem, jednak i tam trzeba dysponować odpowiednią sprawnością i umiejętnościami manualnymi.

Osoby, które chcą pracować w ogrodnictwie, muszą także dysponować odpowiednią wiedzą, interesować się aktualnościami branżowymi. Uczęszczając na szkolenie – https://rolnicy-ogrodnicy.pl/, masz szansę na to, by uczyć się od specjalistów i poznawać nie tylko podstawy pielęgnacji roślin, ale też najnowsze ogrodnicze trendy.

Jak zostać wykwalifikowanym ogrodnikiem?

Opcji na to, by zdobyć wykształcenie ogrodnicze, jest kilka. Można np. ukończyć szkołę branżową lub technikum. Dobrym i szybkim sposobem jest zrobienie kursu. Szkolenie trwa od września do końca kwietnia i kończy się egzaminem zawodowym w czerwcu, tak więc w niecały rok można zyskać nowy zawód. Co istotne, kształcenie na tym kierunku daje również uprawnienia rolnicze. Jest to ważne w kontekście możliwości zakupu nieruchomości rolnych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego warto zapisać się na kurs KKZ „Zawód ogrodnik”, wejdź na stronę: https://rolnicy-ogrodnicy.pl/dlaczego-warto/.

Nie musisz mieć zdanej matury, by dołączyć do grona słuchaczy. Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej. Zajęcia odbywają się przez wygodną platformę e-learningową. Treści są zapisywane, by można było je odtwarzać w późniejszym czasie, czy też dostosować tryb nauki do swojego harmonogramu. Uczestnicy muszą zaliczyć także zajęcia praktyczne. Mogą je odbyć w wybranym przez siebie miejscu, realizuje się je we własnym zakresie, co również daje dużą elastyczność w dopasowaniu praktyki do indywidualnych potrzeb oraz możliwości lokalizacyjnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły?

Kursanci, którzy szukają dobrej szkoły, zwracają uwagę na to, czy dana instytucja wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Umożliwienie nauki hybrydowej jest dla wielu osób bardzo ważne, szczególnie dla wszystkich, którzy mieszkają z dala od ośrodków edukacyjnych, mają obowiązki zawodowe i prywatne i nie mogą sobie pozwolić na częste dojazdy na zajęcia.

Kolejnym znaczącym aspektem jest zatrudnianie przez szkołę osób, które są specjalistami w branży. Nauczyciele z doświadczeniem praktycznym nie tylko przekazują wiedzę teoretyczną, uczą podstaw, ale również dzielą się cennymi spostrzeżeniami z własnej pracy, co jest cenną lekcją i może inspirować. Dzięki temu kursanci nie tylko mają okazję do zdobycia aktualnych informacji na temat trendów w ogrodnictwie oraz nauki technik, które są stosowane w codziennej pracy, ale też mogą czuć większą motywację i „zarażać się” pasją. Obecność praktyków wpływa pozytywnie na jakość nauczania i lepiej przygotowuje uczniów do przyszłych wyzwań zawodowych.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%