Zamknij

Notariusz Kraków – pełnomocnictwa – najważniejsze informacje.

08:49, 18.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:49, 18.05.2023

Co to jest pełnomocnictwo i czy potrzebny jest do tego notariusz – Kraków. 

Praktyki prawne to w dużej mierze różnego rodzaju usługi mające ułatwiać nam załatwianie pewnych spraw. Można tu wymienić ułatwienia poprzez pomoc w zakresie obsługi spółek, działania mające na celu wspieranie w przypadku problemów, a także pomoc, która zwalnia nas z pewnych obowiązków. Tym ostatnim jest udzielanie pełnomocnictwa. Aby tego dokonać potrzebny będzie nam notariusz – Kraków to spory zakres specjalizacji praktykujących prawników. 

O co chodzi z tym pełnomocnictwem? Najprościej mówiąc, jest to udzielenie zgody na to, aby osoba trzecia – w tym wypadku notariusz – mogła występować w naszym imieniu podczas różnego rodzaju czynności. 

Notariusz Kraków, a rodzaje pełnomocnictw. 

Samo udzielenie pełnomocnictwa to różne jego rodzaje, w zależności od tego, w jakim zakresie chcemy, aby osoba ta nas reprezentowała. 

Pełnomocnictwo ogólne to udzielenie pełnomocnictwa dotyczącego szerokiego zakresu praktyk. Notariusz (Kraków), który przyjmie pełnomocnictwo ogólne, ma prawo do realizacji zadań, składania wniosków i odbierania dokumentów w naszym imieniu w pełnym zakresie. 

Pełnomocnictwo szczególne to zakres oscylujący wokół jednego tematu. Na przykład uprawniamy osobę do sprzedaży nieruchomości i w związku z tym może ona w naszym imieniu podejmować wszystkie decyzje i działania mieszczące się w tym zakresie. 

Pełnomocnictwo rodzajowe dokładnie wyznacza konkretne, szczegółowe działania i akcje, jakie osoba pełnomocnika może wykonywać w naszym imieniu. 

Pełnomocnictwo procesowe uprawnia do występowania w imieniu osoby, która udzieliła pełnomocnictwa przed sądem. 

Notariusz Kraków – pełnomocnictwo czy upoważnienie? 

Często upoważnienie jest mylone z pełnomocnictwem, tymczasem są to dwie odrębne metody występowania w imieniu innej osoby. 

Upoważnienie to wyłącznie zabieg mający na celu pozwolenie osobie trzeciej na wykonanie jakiejś czynności w naszym imieniu. 

Pełnomocnictwo to danie możliwości, aby osoba ta podejmowała za nas także decyzje dotyczące wskazanego zakresu. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%