Zamknij
REKLAMA

Wakacyjny wynajem

12.06, 24.08.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Coraz więcej rodaków, którzy wyjechali za granicę, przyjeżdżają do ojczyzny w sezonie wakacyjnym. Ze względu na fakt, iż spora część osób zamieszkuje tereny dosyć odległe od kraju, spory odsetek z tychże osób podróżuje samolotem. Poruszanie się po Polsce bez samochodu jest trudne, podpowiemy więc, w jaki sposób bezpiecznie wynająć auto na wakacyjne podróże.

Jakie auto wybrać?

Wybór auta jest czynnością, do której należy się przyłożyć. Warto zawczasu określić, jakiej klasy pojazdy by spełniały oczekiwania. Chodzi nie tylko o gabaryty, lecz także standard wyposażenia, pojemność bagażnika czy też czynniki techniczne, takie jak spalanie, pojemność zbiornika czy też moc. W przypadku planowania podróży na większych dystansach rozsądniejszym wyborem są auta większe, przestronniejsze, z większą mocą i pojemniejszym zbiornikiem.  Pozwoli to na ograniczenie postojów na tankowanie do niezbędnego minimum.

            Trzeba w tym miejscu podkreślić, iż wybór auta ma wpływ na cenę. Zwyczajowo stawka dla danej klasy pojazdu jest jednolita, może się jednak zdarzyć, iż pojazdy w jakiś sposób odbiegające od standardowej oferty mogą być wyceniane w sposób indywidualny. Znalezienie złotego środka pomiędzy kosztem wynajmu a klasą pojazdu nie powinno stanowić większego problemu.  Jeżeli jednak są jakiekolwiek wątpliwości, warto poprosić o pomoc doradcę z wypożyczalni. Przedstawiając mu oczekiwania oraz możliwości można być pewnym, iż doradca wskaże taką klasę pojazdu, która najbardziej będzie klientowi odpowiadała. Są w kraju wypożyczalnie takie jak Fleetcorp (https://www.fleetcorp.pl/), gdzie klient jest przeprowadzony przez proces wynajmu auta za przysłowiową rękę, począwszy od wyboru samochodu, poprzez finalizację najmu i wydanie samochodu, na jego odbiorze kończąc.

Rozpoczęcie podróży

            Wyruszenie w trasę może być pasjonujące i stanowić niesamowitą przygodę. Trzeba jednak do tej podróży dobrze się przygotować. Jeżeli wynajmujemy auto to musimy być pewni co do jego stanu technicznego. Nie ma gorszej rzeczy niż awaria pojazdu, tym bardziej niebędącego naszą własnością. Sprawdzenie stanu pojazdu przy odbiorze jest bardzo ważne, pozwalają uniknąć przykrych niespodzianek. Pewne rzeczy nawet laik jest w stanie sprawdzić.  Poza podstawowymi elementami, takimi jak sprawność oświetlenia, stan ogumienia, poziom płynów,  należy również sprawdzić wyposażenie pojazdu. Poza gaśnicą i trójkątem ostrzegawczym, które są wymagane przepisami, warto przypilnować, by w pojeździe była apteczka. Trzeba również sprawdzić stan koła zapasowego lub zestawu naprawczego, jak również pozostałe wyposażenie będące przepisane do pojazdu. Jeżeli auto jest sprawne to trzeba pamiętać o tankowaniu i dobrym samopoczuciu. Będąc tak przygotowanym można rozpoczynać podróż.

Zdanie pojazdu.

            W przypadku wypożyczalni należących do sieci istnieje możliwość zdania pojazdu w dowolnym oddziale, niezależnie od miejsca, w którym pojazd został wydany do użytkowania. Część wypożyczalni może zgodnie z regulaminem naliczyć za to dodatkową opłatę. W przypadku wypożyczali posiadających jeden oddział lub ich niewielką liczbę, zwyczajowo pojazd trzeba zdać w miejscu startowym, przy czym niektóre firmy idą na rękę klientom i odbierają pojazdy w miejscu przez nich wskazanych. Jest to rzecz jasna duże ułatwienie, jednakże może być również powiązane z jakąś dodatkową opłatą, dlatego warto pozyskać wiedzę w tym zakresie przed podpisaniem umowy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%