Zamknij
REKLAMA

Przygotowanie właściwego CV po angielsku

14:57, 14.06.2022 | materiał partnera

Praca dla dużych międzynarodowych korporacji obecnie już nikogo nie zaskakuje. Wiele mniejszych firm łączy się ze sobą tworząc duże międzynarodowe koncerny. Co za tym idzie w wielu przypadkach nawiązuje się współpracę z dużymi firmami i w związku z tym konieczne staje się przygotowanie CV po angielsku. To kwestia niezwykle istotna, trzeba mieć na uwadze jak przygotować takie CV, by było odpowiednie i faktycznie trafiło do potencjalnego pracodawcy zachęcając go do nawiązania współpracy z taką osobą. 

Najważniejsze informacje o CV - o czym trzeba pamiętać? 

Przygotowując się do starań o nową pracę należy pamiętać, że CV to kluczowy dokument, który ma ułatwić przedstawienie firmie potencjalnego kandydata w taki sposób, by szansa na nawiązanie współpracy była większa. Potencjalny pracownik pisząc swoje curriculum vitae powinien zadbać o takie przygotowanie dokumentu, które będzie właściwe dla międzynarodowych firm. Dokument w języku angielskim ma bowiem nieco inny charakter niż CV przygotowywane w języku polskim. 

Prawidłowe CV po angielsku - co będzie istotne? 

Tworząc CV w języku angielskim należy być świadomym wymagań jakie stawiają międzynarodowe firmy. W żadnym wypadku w grę nie wchodzi tłumaczenie posiadanego dokumentu w języku polskim. CV powinno być przygotowane od początku. To będzie wyglądało inaczej niż w polskim dokumencie to kwestia danych osobowych, które ogranicza się do minimum przygotowując CV w języku angielskim. Charakterystyczne przy CV w języku angielskim będzie między innymi to, że nie dodaje się tam zdjęcia tak jak się to robi w Polsce. W międzynarodowych korporacjach, by uniknąć posądzenia o dyskryminację CV ze zdjęciem nie wchodzą w grę. 

To co będzie charakterystyczne dla CV w języku angielskim to również to, że  w tym dokumencie istotne będzie również to jak pracownik chce się w przyszłości rozwijać. Dlatego na ten element warto zwrócić uwagę przygotowując CV. Istotne będzie między innymi opisanie celów zawodowych. W polskim dokumencie ten element się nie pojawia, przygotowując CV po angielsku warto będzie mieć to na uwadze. 

W ostatnich latach nieco mniej istotne dla rekrutujących jest sekcja zainteresowań. Nie mniej jednak, nadal występuje i warto ją umieścić w angielskim CV. Jeśli nie wiesz co tam umieścić zobacz przykłady zainteresowań do CV.

Bezpieczeństwo danych osobowych 

Na całym świecie mocno dba się obecnie o ochronę danych osobowych, dlatego ten element trzeba brać pod uwagę przygotowując CV. Istotne będzie między innymi to, by pojawiła się odpowiednia klauzula do CV po angielsku. To dzięki jej umieszczeniu będzie można liczyć na to, że dane osobowe będą przetwarzane i rekrutujący będą mogli dane CV włączyć do procesu rekrutacji. Brak klauzuli będzie to uniemożliwiał. Pod tym kątem warto będzie zajrzeć do sieci, gdzie bez problemu będzie można znaleźć prawidłową klauzulę, którą w CV będzie można umieścić przygotowując dokument do rekrutacji. Dbając o te elementy będzie można oczekiwać, że stworzone CV w języku angielskim będzie przygotowane prawidłowo. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%