Zamknij
REKLAMA

Ekologiczne wypełniacze do paczek - wady i zalety rozwiązania

00:00, 24.06.2022 | materiał partnera

Masz własną firmę, która codziennie wysyła Klientom setki paczek? Chcesz prowadzić swój biznes w zgodzie z naturą i szukasz rozwiązań, które Ci w tym pomogą? Postaw na ekologiczne wypełnienia do paczek i dbaj o planetę!

Czym są ekologiczne wypełniacze do paczek?

Na stronie https://loboslink.pl/sprzet/hsm-profipack-c400 odnaleźć można wiele różnorodnych wypełniaczy do paczek. Większość z nich to ekologiczne rozwiązania. Co więcej nawet tradycyjne wypełniacze do paczek Są dostępne w wersji ekologicznej. Dzięki temu opakowania oraz akcesoria są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego. Pośród wypełniaczy ekologicznych do paczek odnaleźć można między innymi ekologiczną folię bąbelkową, papier krepowany, przekładki kartonowe, a także ekologiczny wypełniacz flopack. Jest on nie tylko ekologicznym rozwiązaniem lecz także bardzo wytrzymałym. Tym samym doskonale się nadaje do wypełniania pustych przestrzeni w paczce. Dodatkowo oprócz całkowitej ochrony zawartości dostosowuje się on do kształtu wszystkich zabezpieczonych produktów. Ponadto nie wypada z pudełka. W związku z tym, że jest bardzo mocny to można stosować go także do zabezpieczania bardzo ciężkich przedmiotów. Ważne jest jednak, że ekologiczny wypełniacz flopack jest biodegradowalny. Ulega ona całkowitej degradacji zarówno pod wpływem wody jak i powietrza nawet w ciągu 9 miesięcy. Dodatkowo Nie wytwarza on szkodliwych substancji. Dlatego nadaje się także do kompostowania. W stu procentach wytwarza się go ze skrobi kukurydzianej. Przez to jest czysty, bezzapachowy oraz bardzo lekki.

Nowoczesne ekologiczne wypełnienie do paczek to także folia bąbelkowa. Jest ona dobrym wypełnieniem oraz zabezpieczeniem produktów w czasie transportu. Doskonale amortyzuje wszystkie wstrząsy. Co więcej z łatwością można owijać nią przedmioty o najróżniejszych kształtach i gabarytach. Aż w 50% tworzona jest z recyklingu w. Najczęściej sprzedawana jest w rolkach, przez co z łatwością można wykorzystać się do pakowania. Równie dobrym ekologicznym rozwiązaniem są przekładki kartonowe. Wykorzystuje się je w celu oddzielenia, ochrony oraz stabilizacji przesyłanych produktów. Najczęściej używane są warstwowo, pomagając w ten sposób ja właściwie ułożyć towar, a także maksymalnie wykorzystać wolne dostępne miejsce. Przekładki kartonowe tworzy się z bardzo sztywnej tektury falistej. W tym samym nawet ciężki Ładunek jest stabilny.

Rodzaje ekologicznych wypełniaczy do paczek

Wśród najczęściej wykorzystywanych ekologicznych wypełniacze do paczek wyróżnia się ekologiczny wypełniacz flopack, ekologiczną folię bąbelkową, przekładki kartonowe, papier krepowany, a także wióry drewniane. Wybór rodzaju wypełnienia zależy przede wszystkim od rodzaju transportowanych przedmiotów. W przypadku większych przedmiotów o dużych gabarytach należy wybrać taki wypełniacz, który amortyzuje wstrząsy, a jednocześnie nie ulegnie deformacji wobec działania nacisku.

Zalety wypełniaczy do paczek

Wśród największych zalet wypełniacze do paczek znajduje się możliwość skutecznej ochrony przedmiotów w czasie transportu. Niezależnie od tego czy są to małe przedmioty czy też bardzo dużych gabarytów ważne jest, aby zostały skutecznie zabezpieczone. W ten sposób ograniczyć można straty finansowe przewoźników spowodowane uszkodzeniem produktów podczas transportu. Zabezpieczenia wymagają nie tylko przedmioty kruche, na przykład wykonany z delikatnych materiałów takich jak szkło. Równie ważne jest zabezpieczenie dużych przedmiotów, między innymi przed zarysowaniem czy obtarciem. Natomiast wykorzystując ekologiczne wypełnienie do paczek można zadbać o stan środowiska naturalnego. Ekologiczne wypełniacze ulegają szybko biodegradacji kropka przykładem jest papier krepowany, który jest bardzo sprężysty i elastyczny. Dlatego zapewnia idealną ochronę w czasie transportu nawet w przypadku trudnych do przewożenia przedmiotów. Jest on bardzo wytrzymały, a ponadto nie ulega rozerwaniu podczas niesprzyjających warunków w transporcie. Dlatego wykorzystuje się bo często podczas ochrony rur, nóg metalowych, a także części mechanicznych

Dlaczego nie warto korzystać z ekologicznych wypełniaczy do paczek?

Ekologiczne wypełniacze do paczek wyróżniają się szeregiem zalet. Przede wszystkim nie oddziałują negatywnie na stan środowiska naturalnego. Wśród ich wad wymienić należy natomiast stosunkowo wysoką cenę. Ponadto wymagają one dużo przestrzeni magazynowej, wszyscy są trudne do przechowywania. Nie zawsze także nadają się do ochrony ciężkich czy też trudnych przedmiotów. Ekologiczne wypełniacze do paczek mogą także irytować klientów, a także ulegać zniszczeniu wobec działania wilgoci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%