Zamknij
REKLAMA

Co musisz wiedzieć o chemii gospodarczej? Gdzie kupować i jak bezpiecznie używać?

14.29, 22.09.2022 materiał partnera
pixabay

Sprzątanie pomaga chronić zdrowie w naszych domach, szkołach i miejscach pracy. Jednak produkty gospodarstwa domowego i środki czystości - w tym mydła, pasty i przybory do pielęgnacji - często zawierają szkodliwe chemikalia. Nawet produkty reklamowane jako „zielone” lub „naturalne” mogą zawierać składniki, wywołujące problemy zdrowotne. Niektóre środki czyszczące mogą być łatwopalne lub żrące.  

Na szczęście możesz ograniczyć narażenie na te substancje. Wystarczy skorzystać z porad, które przedstawiliśmy poniżej. Jedna z nich dotyczy zakupu chemii gospodarczej ze sprawdzonego źródła. O czym jeszcze musisz wiedzieć? 

Chemia gospodarcza ze sprawdzonych źródeł 

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakupy stacjonarne, czy internetowe, musisz przyjrzeć się bliżej samemu podmiotowi, który oferuje sprzedaż. Wybieraj firmy z doświadczeniem w branży, które współpracują także z firmami i instytucjami publicznymi. Nie oznacza to, że na środkach czystości musisz przepłacać. Chemia gospodarcza hurt to jedna z najlepszych opcji, która jest dostępna zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, którzy chcą zaoszczędzić, pozostając przy najwyższej jakości i bezpieczeństwie środków chemicznych do czyszczenia.  

Jak możesz zapobiec szkodom powodowanym przez chemię gospodarczą? 

Przeczytaj wszystkie etykiety na środkach czystości i produktach gospodarstwa domowego przed ich zakupem. Wybieraj produkty, które nie zawierają lub mają zmniejszoną ilość lotnych związków organicznych, substancji zapachowych, substancji drażniących i łatwopalnych składników.  

Produkty oznaczone jako „zielone” niekoniecznie oznaczają, że są bezpieczniejsze. Zrób trochę badań na temat produktu z wiarygodnego źródła. Jako bezpieczniejsza alternatywa czyszczenia, często wystarczy ciepła woda i mydło, zwłaszcza w domu. Soda oczyszczona jest dobra do szorowania. Mieszanka octu i wody może czyścić szkło. Nie zawsze takie produkty dostępne w każdym domu się sprawdzą - szczególnie kiedy mamy do czynienia z mocnymi zabrudzeniami. Wówczas warto przyjrzeć się ofercie hurtowni i wybrać środki dedykowane do trudnych zabrudzeń.  

Używając środków czyszczących lub produktów gospodarstwa domowego, należy dobrze wietrzyć pomieszczenie. Otwórz okna i drzwi. Nigdy nie używaj środków czyszczących w małej, zamkniętej przestrzeni. 

Rozpoznawanie chemikaliów 

Większość produktów chemicznych zawiera symbole zagrożenia informujące o tym, czy dana substancja jest szkodliwa iw jaki sposób. Możesz zobaczyć jeden lub więcej symboli na jednym produkcie. Warto zaznajomić się ze znaczeniem symboli - szczególnie, że nie ma ich wiele - by świadomie sięgać po chemię domową.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%