Zamknij
REKLAMA

"Nigdy nie odmawiam współpracy mieszkańcom". Tak działa radny Daniel Tobjasz

00.00, 26.09.2022 artykuł sponsorowany
Fot. nadesłane

Prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, działa charytatywnie, a jako miejski radny szczególną uwagę przykłada do rewitalizacji Śródmieścia. Chętnie służy pomocą również mieszkańcom z innych osiedli. - Staram się pomagać wszystkim i rozwiązywać ich problemy – mówi Daniel Tobjasz, radny Koalicji Obywatelskiej.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Daniel Tobjasz prowadzi zajęcia w Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Treningi dla dzieci i młodzieży mają nie tylko zwiększyć dostępność sportu i popularyzować zdrowy tryb życia. Chodzi również o to, żeby pokazać ich uczestnikom, że sport może być drogą rozwoju psychicznego i fizycznego.

Dzieci i młodzież uczą się zasad zdrowego współzawodnictwa, a także zyskują umiejętność przyjmowania sukcesów i porażek. Trenerzy Akademii Mieszanych Sztuk Walki uczą ich zasad współpracy, tolerancji, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do celu. Dzięki temu uczestnicy zajęć spędzają czas wolny z dala od używek.

Wspólnie z zarządem klubu prowadziliśmy projekty które miały na celu prowadzenie darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży, zagospodarowanie czasu wolnego, żeby dzieci i młodzież nie wpadły w złe towarzystwo, tylko miały szanse na rozwój i mogły coś w życiu osiągnąć

– tłumaczy Daniel Tobjasz.

Wśród realizowanych przedsięwzięć znalazły się:

  • wakacyjna integracja ze sztukami walki (2019-2022),
  • feryjna integracja ze sztukami walki (2019-2022),
  • „Rewitalizacja poprzez sport” - Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez organizację zajęć sportowych dla mieszkańców z obszaru objętego rewitalizacją „ Śródmieścia”, w szczególności dzieci i młodzieży (2021).
  • „Uzależnij się tylko od sportu- zajęcia pozalekcyjne z mieszanych sztuk walk.”- Zadania publiczne związane z realizacją zadań Gminy Miasto Włocławek w roku 2019 w zakresie przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym,
  • „Stop przemocy i używkom- uzależnij się od sportu.” - Zadania publiczne związane z realizacją zadań Gminy Miasto Włocławek w roku 2020 w zakresie przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Dzięki prowadzonym zajęciom Daniel Tobjasz wytrenował zawodników, którzy są medalistami mistrzostw Polski, Europy, Świata oraz Pucharu Świata, a także członkami kadr narodowych.

To młodzi ludzie, którzy odnaleźli się w sporcie i dzięki niemu nie wpadli w złe towarzystwo

– podkreśla trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki.

Radny blisko mieszkańców

Daniel Tobjasz został radnym Rady Miasta w 2018 r. Od czterech lat aktywnie działa na rzecz mieszkańców Śródmieścia, które reprezentuje, a także innych osiedli.

Od samego początku pełnienia przeze mnie mandatu radnego staram się być blisko mieszkańców, wysłuchiwać ich problemów i pomagać rozwiązywać. Prócz dyżurów w Radzie Miasta, Kawiarni Obywatelskiej jeżdżę także do mieszkańców i omawiam z nimi dane problemy i staram się pomagać

– mówi.

Daniel Tobjasz jest członkiem kilku komisji: Porządku Prawnego i Publicznego, Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, Rewitalizacji, a także komisji zajmującej się przyznawaniem dotacji na remonty nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Pełni też funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Kultury i Sportu.

Jedną z najważniejszych kwestii jest dla radnego Tobjasza rewitalizacja centrum Włocławka.

Bardzo ważną sprawą są remonty nieruchomości w Śródmieściu, w tym zakresie przyznajemy dotacje właścicielom prywatnym i użytkownikom wieczystym, AZK także remontuje wiele kamienic, w ramach GPR zostało już zrobione Centrum Wsparcia Społecznego. W trakcie jest Interaktywne Centrum Fajansu oraz Centrum Aktywizacji i Przedsiębiorczości

– wylicza.

Radny stara się doglądać inwestycji prowadzonych w jego okręgu. Często zagląda na budowy, remonty i przebudowy śródmiejskich budynków oraz ulic.

To, co dzieje się w Śródmieściu, radny wspólnie z Marzeną Afeltowską-Gruchot oraz Moniką Kacprzak relacjonują na facebookowej grupie Śródmieście w drodze do zmian. Aby zmieniać osiedle, które reprezentuje, współpracuje z różnymi organizacjami i grupami mieszkańców.

Prócz rewitalizacji fizycznej w postaci remontów oraz przebudów bardzo ważna jest dla mnie rewitalizacja społeczna. Dlatego podjąłem współpracę ze stowarzyszeniami Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek, Włocławek Pomaga oraz Wydziałem Rewitalizacji. Wspólnie organizujemy dla mieszkańców różne eventy oraz akcje: Bajkowy Korowód na Dzień Dziecka, Zakończenie i rozpoczęcie wakacji na Śródmieściu, Halloween, Śródmiejską Choinkę, Sąsiedzkie zakończenie wakacji oraz wiele innych

– wylicza.

Radny podkreśla, że nigdy nie odmawia współpracy mieszkańcom – zarówno tym ze swojego okręgu, jak i tym spoza Śródmieścia. Zawsze stara się pomagać i rozwiązywać problemy włocławian.

Lubię pomagać innym, dlatego chętnie włączam się we wszystkie akcje charytatywne, często oferując bezpłatne zajęcia ze mną na aukcje, rozmawiam ze znanymi sportowcami, którzy także wspierają te aukcje i dają rzeczy z podpisami

– mówi.

Poza tym, trener i radny jest także wolontariuszem. Działa m.in. w strukturach Szlachetnej Paczki, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jest ambasadorem akcji „Łączy nas sport nie narkotyki”.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%