Zamknij

Ogrody zimowe dla kochających zieleń

10:29, 04.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:29, 04.10.2022
pixabay pixabay

Ogrody zimowe są pomieszczeniami mogącymi pełnić przeróżne funkcje. Dla wielu jest to miejsce sacrum, w którym spędzają czas na relaksie, medytacji czy wypoczynku. Inni traktują je jako doskonałe miejsce pracy, szczególnie tej artystycznej. Jeszcze inni urządzają w nim oranżerię lub spotkają się tam ze znajomymi. Niezależnie od funkcji, warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność ogrodów zimowych.

Ogrody zimowe - czym są?

Ogrody zimowe to pomieszczenia przylegające do domów, często sąsiadujące z salonem, jadalnią bądź sypialnią. Pełnią one rolę całorocznego pomieszczenia, przypiętego do sieci centralnego ogrzewania. W całości oszklone opierają się na konstrukcji drewnianej, stalowej, aluminiowej bądź PCV. Dla metrażu do 35 m2 nie wymagają żadnych zezwoleń. By wybudować takie pomieszczenie, potrzebujemy jednak zebrać kilka informacji. Przede wszystkim, jakie ma być docelowe zastosowanie budynku. Dla oranżerii sposób wykonania może być nieco inny niż dla pracowni czy salonu. Druga niemniej ważna rzecz to materiał, z jakiego chcemy, by nasz ogród zimowy powstał. Są to kluczowe pytania pod kątem doboru odpowiedniego budżetu. Rozpiętość może się bowiem mocno wahać. W przypadku ustalania szczegółów warto się kontaktować z producentami. Przykład z jednego z nich znaleźć możemy pod poniższym linkiem: ogrody zimowe Lublin.

Tworzenie strefy wypoczynku w ogrodzie zimowym

Ogród zimowy ciężko uznać za pełnoprawny ogród. Jednak w tym przypadku działa to wyłącznie na plus. Tworzy on niejako bufor pomiędzy czterema ścianami naszego domu a ogrodem. To, co koniecznie trzeba poczytać za plus, to fakt, że ogród zimowy chroni nas od  deszczu, mrozem, czy porywistym wiatrem. Nawet w cieplejszych okresach, dla wielu będzie to chętniej wybierane miejsce niż pełnoprawne łono natury. Pewnie każdy z nas zna sytuacje, kiedy to wraz ze znajomymi zasiedział się do późnych godzin na otwartej przestrzeni, a do świateł świec czy lamp, zlatywały się roje ciem bądź komarów. Ogród zimowy chroni nas od tych często niemile widzianych gości. Szklana budowa pozwala nam odczuwać bodźce z zewnątrz, jak gdybyśmy faktycznie spędzali czas pod gołym niebem. Również meble i wyposażenie może się różnić od tego wykorzystanego w normalnym ogrodzie. Nie musimy się bowiem martwić, o ich zniszczenie z powodu wilgoci. 

Obecnie, niemal każdy może pozwolić sobie na budowę ogrodu zimowego bez względu na to, czy mieszka w centrum dużego miasta, czy w domku na wsi. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%