Zamknij

Wyjazd do Australii na bazie wizy

12:09, 22.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:09, 22.11.2022

Podróżując za granicę ważne jest żeby zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne dokumenty. Część z krajów wymaga wyrobienia wiz przed wjazdem. Dowiedz się, jakie wizy do Australii będą Cię obejmować.

Czy wizę otrzymamy jedynie w Ambasadzie Australii?

Wiza do Australii jest koniecznym dokumentem. Jeżeli chcemy dostać się na ten kontynent, przyznanie wizy musi być pierwszą formalnością, o która będziemy się starać. 

Ambasada Australii w Polsce nie działa, więc w celu uzyskania wizy papierowej musielibyśmy udać się do najbliższej placówki, która znajduje się w Berlinie.

Jest jednak możliwość otrzymania wizy drogą elektroniczną. Żeby wjechać do Australii, wizy elektroniczne w zupełności wystarczą. Należy jedynie złożyć odpowiedni wniosek i czekać na przyznanie dokumentu.

Serwis Konsularny dostarcza wszelką pomoc w złożeniu potrzebnej dokumentacji bez konieczności osobistego wstawienia się w Niemczech.

List elektroniczny, który jest elektroniczną formą wizy, otrzymujemy bezpośrednio od Konsulatu Australii. Wysyłany jest bezpośrednio na wskazany przez nas adres mailowy i ma moc równoznaczną z papierowym dokumentem. Procesowi temu pośredniczy Serwis Konsularny, który czuwa nad jego prawidłowym przebiegiem.

Jak wygląda wiza turystyczna?

W Australii wiza turystyczna nazywana jest visitor visa, dokładnie e-visitor subclass 651. W przypadku wiz tego rodzaju dokument obejmuje każdorazowo pobyt do 90 dni. Może być wydawana wielokrotnie z roczną ważnością. W dniu kiedy upływa czas pobytu należy opuścić Australię.

Wiza evisitor obejmuje również cele biznesowe do 90 dni.

Innym rodzajem wizy turystycznej jest dokument vistor subclass E-600, która może być uzyskana na czas do 90 dni, 180 dni lub jednego roku. Wydawana jest jako upoważnienie na wjazd jednokrotny lub wielokrotny.

Więcej o specyfikacji wiz turystycznych możemy przeczytać na stronie https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-australii/.

Wizy pracownicze

Na 90 dni wydawane są również wizy na pracę krótkotrwałą, w celach biznesowych lub finalizacji kontaktów. Wówczas dokument nazywany jest Temporary work (short stay) subclass 400.

Wizy obejmujące możliwość podjęcia pracy w Australii uwzględniają też inne warunki zatrudnienia i wówczas zmienia się ich specyfikacja. 

Temporary work (skilled) subclass 457 - wiza tego rodzaju pozwala na pracę na terenie Australii i jest wydawana na podstawie wniosku od strony zapraszającej, czyli pracodawcy. Okres jej trwania obejmuje czas trwania podpisanej umowy z firmą.

MCV (marynarska) subclass 988. Marynarska wiza wielokrotna wydawana jest na rok. Jeżeli przyjazd na jej podstawie planowany jest drogą lotniczą musi być uzupełniona o dokument wizy e-visitor.

W przypadku, kiedy mamy trudności z wyborem wizy lub skompletowaniem dokumentacji można skorzystać z pomocy Serwisu Konsularnego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%