REKLAMA

Jak pozbyć się starych i zakurzonych książek?

06:04, 14.03.2017 | materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Masz w domu książki, których nie czytasz i zalegają na półkach, ale żal jest Ci ich wyrzucać? W takim razie za chwilę postaramy Ci się podpowiedzieć kilka ciekawych rozwiązań, dzięki którym na pewno będziesz w stanie pozbyć się zalegających zbiorów bez konieczności wyrzucania ich na śmietnik. 

Sprzedaż na aukcjach

Żyjemy w dobie internetu, więc dlaczego nie wystawić książek na aukcje internetowe. Możesz wystawiać je w pakietach, pojedynczo lub całą biblioteczkę naraz. Istnieje wiele portali, gdzie można również wystawić ogłoszenie całkowicie za darmo, co również dla sporej rzeszy osób będzie miało znaczenie, szczególnie w przypadku dużej ilości książek. 

Portali aukcyjnych również nie brakuje, jednakże takich najbardziej popularnych w naszym kraju jest zaledwie 2-3. Warto więc zdecydowanie udać się właśnie tam, gdyż to będzie mogło Ci pomóc ekspresowo pozbyć się biblioteczki, ze względu na sporą rzeszę osób, która każdego dnia skanuje tego typu aukcje. 

Jeśli nie zależy Ci na zysku, to na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych możesz po prostu wystawić ogłoszenie, że oddasz książki za darmo. Na pewno znajdzie się ktoś chętny. 

Antykwariat 

To również jest bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że tam niekiedy będziemy mogli od razu pozbyć się w zasadzie całej swojej kolekcji. Jedna z tego typu opcji jest choćby antykwariat Tezeusz, który prowadzi profesjonalny skup książek w swoich oddziałach. Sprzedaż swoich produktów prowadzi również przez internet, jednakże jeśli chodzi o sprzedawanie swoich pozycji, to robi to stacjonarnie. Ale są również antykwariaty, które prowadzą skup książek przez internet. Gdzie podawana jest nam odpowiednia wycena i jeśli się zgadzamy, to wysyłamy książki na adres antykwariatu, a on przelewa na nasze konto odpowiednią kwotę. 

Zapytaj znajomych

Często zastanawiamy się nad tym, co zrobić z książkami, jednakże ich potencjalnych nabywców mamy niemalże pod nosem. Wystarczy nieraz tylko popytać znajomych, czy oni nie chcieliby poszerzyć swojej biblioteczki o dodatkowe pozycje. Dzięki temu bez większych problemów będziesz mógł pozbyć się przynajmniej części książek. 

Zdecydowanie nie polecamy wyrzucania książek, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce je przygarnąć, a my na tym dodatkowo możemy zarobić. Obecnie jest wiele sposobów (część z nich wymieniliśmy wyżej), dzięki którym na pewno nie będziesz musiał się zbyt długo martwić tym, co zrobić ze swoimi książkami, których nie czytasz. 

(materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017