REKLAMA

Pożyczka hipoteczna – tani sposób na duże pieniądze

15:14, 07.04.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Pożyczka hipoteczna to produkt, który zyskuje sobie na popularności. Jeśli zamierzamy wziąć większa pożyczkę gotówkową – jest to opcja, którą warto rozważyć. O tym, dla kogo jest pożyczka hipoteczna i jakie są jej warunki: piszemy poniżej.

Pożyczka hipoteczna: dla kogo?

Pożyczka hipoteczna to produkt skierowany do właścicieli nieruchomości. Działa na podobnej zasadzie, jak kredyt gotówkowy, jednak bank zabezpiecza pożyczaną kwotę na mieszkaniu lub domu. Dzięki takiemu zabezpieczeniu można uzyskać lepsze oprocentowanie i niższe raty. By móc skorzystać z pożyczki, nieruchomość nie może być obciążona dodatkowymi kosztami.

Pożyczka hipoteczna może być zaciągnięta do 60% wartości nieruchomości. Ze względu na koszty, z jakimi wiąże się ustanowienie hipoteki, opłacalna jest od wyższych kwot, minimum 20 tysięcy złotych.

Niższe koszty, lepsze RRSO

Zaletą pożyczki hipotecznej są niskie koszty uzyskania kredytu. Przeciętnie RRSO dla pożyczki wynosi około 6%, podczas gdy kredyt gotówkowy ma oprocentowanie na poziomie minimum 10%. Oznacza to, że całkowite koszty pożyczki będą znacznie niższe, różnica może sięgać nawet 1/3 kosztów odsetek.

Wspomnieliśmy jednak o kosztach – planując wzięcie pożyczki hipotecznej musimy pamiętać o następujących wydatkach:

  • wycenę nieruchomości, na podstawie której bank oceni nasze możliwości finansowe,

  • koszty sądowe oraz notarialne, związane z wpisaniem pożyczki do hipoteki,

  • koszty ubezpieczenia nieruchomości, bank może oczekiwać od nas takiego zabezpieczenia np. od pożaru itp.

Nadal jednak koszty te nie są aż tak duże, by odejmowały atrakcyjności takiej pożyczki. Przeznaczyć ją można na dowolny cel: remont, kupno auta, sfinansowanie studiów dziecka, wakacje życia albo duże zakupy. Jedynym zastrzeżeniem jest finansowanie kosztów działalności gospodarczej – większość banków zakazuje tego w umowie kredytowej.

Gdzie po pożyczkę hipoteczną?

Pożyczka hipoteczna traktowana jest jak zwykły kredyt gotówkowy, stąd udzielać mogą jej banki oraz inne instytucje finansowe. Dla bezpieczeństwa jednak należy unikać parabanków. Kuszą one ofertami pożyczek bez formalności, do 80% wartości nieruchomości, dla osób z wpisem w BIK itp. Koszty takich zobowiązań są jednak horrendalne, a problemy, jakich możemy się nabawić, mogą odbić się na całym życiu. Szukając pożyczki, skupmy się na ofercie banków. Pomocny będzie tu ranking pożyczek hipotecznych Hipoteki.net.

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018