REKLAMA

Czy wesele w centrum dużego miasta to dobry pomysł?

18:57, 02.02.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Większość Młodych Par, które szukają miejsca na wesele, koncentruje się przede wszystkim na lokalizacjach podmiejskich. Tymczasem okazuje się, że impreza weselna zorganizowana w centrum dużego miasta również może być bardzo udana.

Wesele w mieście – czy to dobry pomysł?

Wesele Warszawa to rozwiązanie cenione w dużej mierze przez samych gości weselnych. Atutem jest bliskość kościołów czy Urzędu Stanu Cywilnego, w zależności od tego gdzie odbywa się ślub. Czasami nie trzeba nawet organizować dodatkowego transportu dla gości, gdyż mogą sami przejść w kilka minut z kościoła do hotelu czy restauracji.

Centrum miasta takiego jak Warszawa to też dodatkowa atrakcja, zwłaszcza dla gości, którzy przyjeżdżają z innych zakątków kraju czy z zagranicy. To dla nich szansa na zwiedzenie miasta. Sporym atutem jest dla nich wówczas także nocleg. Wesele Warszawa ma też wiele zalet związanych z samą oprawą uroczystości. W centrum nie brak bowiem miejsc idealnych do romantycznych i efektownych sesji zdjęciowych.

Dlaczego centrum miasta?

W centrum dużych miast można znaleźć duży wybór sal weselnych. To dla przyszłych nowożeńców ogromne ułatwienie. Organizując wesele Warszawa jest więc w czym wybierać, a potencjalne lokalizacje znajdują się blisko siebie, więc można je odwiedzić w 2-3 dni. Znalezienie tej jedynej sali nie powinno więc być problemem. Co ciekawe, wiele restauracji posiada tarasy czy niewielkie ogródki, co w przypadku wesel jest mile widziane. Warto więc o to zapytać na samym początku.

Modny urban wedding

Od jakiegoś czasu bardzo modne są zresztą urban wedding, a więc nowoczesne wesela w miejskim stylu. Na wesele Warszawa decydują się przede wszystkim te pary, które marzą o eleganckim, dystyngowanym przyjęciu. Wesela tego typu organizowane są w luksusowych hotelach znajdujących się w samym centrum miasta. Wystrój wnętrza powinien być elegancki i wyrafinowany.

Takie nowoczesne, miejskie wesele Warszawa posiada również kilka cech charakterystycznych, o których warto pamiętać. Najczęściej Pary Młode decydują się wówczas na nieco bardziej ambitną muzykę np. jazz, funk, pop czy rock and roll. Czasem puszczana jest muzyka disco, ale w raczej w nowoczesnych aranżacjach. Wszelkie zabawy są ograniczone do minimum. Najczęściej odbywają się jedynie oczepiny.

Dla wesel Warszawa charakterystyczne są natomiast atrakcje dodatkowe takie jak pokazy barmańskie czy pokazy sztucznych ogni. Na stołach pojawiają się bardziej wyszukane potrawy, które są na ogół podane w nietuzinkowy sposób. Do tego dochodzi wysokiej jakości alkohol. Na takich weselach również Pary Młode często decydują się na niecodzienne stylizacje. Panie stawiają na krótsze suknie i to niekoniecznie w białym kolorze, chociaż nadal bardzo eleganckie. Panowie z kolei mogą zdecydować się zarówno na klasyczny smoking, jak i nowoczesny garnitur z ciekawymi dodatkami np. kolorową muszką czy śmiesznymi skarpetkami.

Wesele w mieście wcale nie jest nudne

Wesele Warszawa ma wiele zalet. Wprawdzie ceny w samym centrum są nieco wyższe niż na obrzeżach, ale z drugiej strony można zaoszczędzić m.in. na transporcie gości. W miastach wesela organizowane są bowiem w restauracjach połączonych z hotelem, do których z kościoła czy USC można dojść w kilka minut i to pieszo. Nie trzeba się też martwić o profesjonalną obsługę, smaczne jedzenie i wiele innych elementów. Coraz więcej lokali zlokalizowanych w centrum posiada swoje tarasy czy ogrody, a więc wesele w mieście niekoniecznie musi oznaczać zabawę w zamkniętym budynku.

Warto też pamiętać o tym, że wesele Warszawa może być imprezą, która dostarczy gości wielu atrakcji. Dobrze jest o nie odpowiednio wcześniej zadbać. Obecnie wiele restauracji czy hoteli oprócz tradycyjnego menu oferuje również organizację tzw. stołu wiejskiego czy stołu ze słodyczami. Możliwości jest zresztą sporo więcej. Sporą popularnością cieszą się też różnego rodzaju pokazy i atrakcje dodatkowe – fotobudka, pokazy barmańskie, pokazy sztucznych ogni i wiele innych.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018