Zamknij
REKLAMA

Lepsze ubezpieczenie dla telefonu

00:00, 23.02.2018 | Materiały Partnera
REKLAMA
Skomentuj

W przypadku zakupu elektroniki, zwłaszcza tej droższej, otrzymujemy propozycję wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które ma zabezpieczyć nas przed kosztami utraty sprzętu w wyniku uszkodzenia, zagubienia czy kradzieży. Najczęściej jednak z takich ofert nie korzystamy. Może niesłusznie?

Rezygnacja z oferty ubezpieczenia urządzenia nie musi dziwić – oferty tego typu są dość drogie (często wynoszą nawet kilkadziesiąt procent wartości sprzętu), a także niezbyt atrakcyjne ze względu na długą, zapisaną drobną czcionką listę sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam ani grosza. Naturalnym jest więc fakt, że nieufnie podchodzimy do takich ofert, gdyż niewiele wspólnego mają z rzeczywistym ubezpieczeniem naszej własności. Trend ten jednak powoli się zmienia za sprawą firm ubezpieczeniowych.

Drogi sprzęt – tanie ubezpieczenie

Do tej pory ubezpieczaliśmy raczej inne rzeczy niż elektronika – samochody, domy, a także zdrowie i życie. Elektronika przez długi czas raczej nie kwalifikowała się do kategorii „rzeczy cennych” – dziś jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dobrej jakości smartfon kosztuje nierzadko tyle, co wcale niezły komputer. A przecież o zniszczenie lub utratę takiego sprzętu jest dość łatwo – wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście (szczególnie finansowe) gotowe.

Dla klientów chcących ubezpieczyć swoje smartfony dostępna jest coraz szersza oferta towarzystw ubezpieczeniowych, takich jak brytyjski Gadget Cover z pakietem Gadget Insurance. Czym charakteryzują się oferty dla telefonów? Przede wszystkim śmieszną (zwłaszcza w porównaniu do korzyści) ceną wynoszącą od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie – a pamiętajmy, że ubezpieczenie chroni nas od uszkodzeń mechanicznych czy kradzieży; takich sytuacji żaden producent nie obejmie gwarancją!

Dodatkowe możliwości

Rekompensata finansowa to nie jedyna zaleta ubezpieczeń dla elektroniki. Coraz więcej ubezpieczycieli w standardowym pakiecie oferuje także ochronę finansową przed nieautoryzowanymi transakcjami, wykonanymi na przykład przez złodzieja, który wejdzie w posiadanie naszego telefonu, jaki wykorzystywaliśmy do transakcji płatniczych, czy ubezpieczenie urządzeń, jakie straciliśmy lub uszkodziliśmy wraz z telefonem. Wszystkie tego typu dodatkowe opcje sprawiają, że omawiane ubezpieczenia są niezwykle atrakcyjne dla każdego właściciela smartfonu – a dzisiaj to praktycznie każdy z nas.

(Materiały Partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018