Zamknij
REKLAMA

Co zyskujemy, korzystając z usług agenta nieruchomości?

15:25, 27.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wydawać by się mogło, że sprzedając lub kupując mieszkanie, doskonale poradzimy sobie sami ze wszystkimi kwestiami. Być może, ale to o wiele trudniejsze, niż w przypadku korzystania ze wsparcia agenta nieruchomości.

W 2017 roku rynek nieruchomości, szczególnie mieszkaniowych, rozwijał się niezwykle dynamicznie. To były kolejne udane 12 miesięcy, co można obserwować już od kilku lat. Wszystko wskazuje na to, że również 2018 rok będzie bardzo dobry dla branży nieruchomości. Polska Federacja Rynku Nieruchomości przewiduje, że ceny mieszkań nie zmienią się znacznie, co będzie dotyczyło zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zadowolone mogą być więc zarówno osoby sprzedające mieszkania, jak i kupujące. Pytanie tylko, czy powinny one skorzystać z usług agenta nieruchomości? Wiele argumentów przemawia za tym, że tak. Oto korzyści, jakie zyskujemy, zgłaszając się do takiego specjalisty:

1. Doświadczenie

- Sprzedaż nieruchomości nie zawsze jest łatwa. Czasami sukces zależy od niuansów, drobnych detali, ale przede wszystkim od praktycznego doświadczenia. Agenci nieruchomości zdobywają je często latami. Nie zastąpi tego żadna książka czy najlepsze nawet szkolenie – zwraca uwagę specjalista z portalu KtoryEkspert.pl. – Doświadczony agent doskonale rozpoznaje potrzeby klienta i potrafi znaleźć dla niego najlepsze rozwiązanie. Intuicyjnie wie, od czego najlepiej rozpocząć działania na rynku nieruchomości w konkretnym przypadku – dodaje specjalista Home Broker.

2. Pomoc z formalnościami

Dużą korzyścią dla klienta jest pomoc agenta nieruchomości w kwestii załatwienia wszystkich formalności związanych z zakupem lub sprzedażą mieszkania. Warto przypomnieć, że takich formalności wcale nie jest mało. Wystarczy wymienić na przykład podpisywanie umów przedwstępnych, negocjowanie umów i sprawdzanie ich zapisów pod kątem zgodności z prawem, sprawdzanie stanu prawnego nieruchomości itd.

3. Pomoc w negocjowaniu ceny

Dobry agent nieruchomości potrafi również być skuteczny w negocjowaniu ceny. Taka osoba może pochwalić się dużą znajomością rynku i ma doświadczenie w tego typu negocjacjach. Agent nieruchomości nie jest stroną w transakcji, zatem jest mu łatwiej zachować obiektywizm i znaleźć kompromis, który zadowoli wszystkie strony. Emocje często są dużym problemem przy kupowaniu lub sprzedawaniu mieszkania. W tej sytuacji osoba, która jest w stanie na chłodno przeanalizować sytuację, może okazać się dużym wsparciem.

4. Bezpieczeństwo

Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wsparcie agenta nieruchomości zwiększa także bezpieczeństwo całej transakcji. Często strony zostają dokładnie zweryfikowane, zanim zostanie podpisana umowa. Do tego agent może uchronić nas przed zakupem mieszkania o nieuregulowanej kwestii prawnej, a nawet pomaga w załatwieniu różnych formalności, które uregulują prawo własności.

5. Pomoc w przygotowaniu nieruchomości

Wspomnieliśmy już, że agent nieruchomości ma cenną wiedzę i doświadczenie. Może także doradzić, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży. Agent wie doskonale, na co zwracają uwagę kupujący, a co jest nieistotne. Dzięki temu może doradzić, jak niskim kosztem przygotować nieruchomość do wizyty potencjalnego kupca, aby wywołać pozytywne wrażenie.

6. Marketing nieruchomości

Na rynku wtórnym, ale również pierwotnym, panuje bardzo duża konkurencja wśród sprzedających. Do tego coraz więcej potencjalnych kupców poszukuje mieszkań przede wszystkim za pośrednictwem internetu. Nie jest łatwo przebić się z ofertą sprzedaży. Agent może jednak skutecznie pomóc w marketingu nieruchomości i w dostarczeniu technologicznego know-how, która wesprze proces sprzedaży i pozwoli uzyskać atrakcyjną cenę za nieruchomość.

7. Dostęp do dodatkowych ofert

Na koniec warto jeszcze dodać bardzo istotną korzyść ze współpracy z agentem nieruchomość – dotarcie do ofert sprzedaży nieruchomości, których sami nie bylibyśmy w stanie znaleźć. Agent ma dostęp do dodatkowych baz danych i do kontaktów, które wynikają z wieloletniej współpracy na rynku nieruchomości.

Współpraca z agentem nieruchomości może być bardzo owocna, zwiększa bezpieczeństwo transakcji, ale także daje szansę, że zakupimy lub sprzedamy mieszkanie w najlepszej możliwej cenie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (2)

OlllllaOllllla

0 0

Agent nieruchomości nie daje gwarancji że nieruchomość nie ma wad prawnych. Nie ponosi też odpowiedzialności za taką transakcję. Umywa ręce... Od sprawdzenia umowy, czy jest zgodna z prawem, jest notariusz.
A negocjacja ceny? Nie ma czegoś takiego przynajmniej u kilku agentów... Czym wyższa - tym lepsza, są na prowizji. 10:10, 04.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mam pytanie mam pytanie

0 0

Kto jest we Włocławku taki najuczciwszy i niedrogi zarazem którego notariusza i agenta nieruchomości byście polecili? 10:45, 04.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone