Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka w Paryżu, czyli jak spędzić z pociechami ostatni dzień we Francji

12:14, 17.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wspólne rodzinne wypady to idealna okazja do zacieśniania więzi, poznania nowych miejsc i przeżycia ciekawej przygody. Będąc we Francji, zaznajomimy najmłodszych członków rodziny z historią i architekturą najcudowniejszej stolicy Europy. Ostatni dzień warto jednak poświęcić w całości na zapewnienie rozrywki naszym synkom i córeczkom. Paryż to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, więc i maluchy mają tu miejsca stworzone z myślą o nich. Miasto znane z wieży Eiffla czy Łuku Triumfalnego, zapadnie całej rodzinie w pamięć również ze względu na dwa inne miejsca, które stanowią obowiązkowe przystanki na familijnym szlaku turystycznym.

Dzień z najsympatyczniejszym Galem na świecie – Park Asterixa

Nikomu zapewne nie trzeba przedstawiać bohaterskiej i niezwykle zabawnej postaci z kreskówek o przygodach Galów walczących z Rzymianami. Asterix, bo o nim mowa, jest niezwykle lubiany we Francji, i w związku z tym doczekał się własnego parku rozrywki. Obiekt urządzony został w taki sposób, że jego atrakcje przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych. Rodzice i starsze rodzeństwo również znajdą tutaj wiele atrakcji dla siebie. Park słynie z niezwykle dużej ilości tak zwanych rollercoasterów, czyli kolejek, które różnią się od siebie poziomem dostarczanych mocnych wrażeń. Podążając za fabułą przygód słynnego Gala, i jego krągłego przyjaciela, Parc Asterix podzielony został na Galię, Cesarstwo Rzymskie, Grecję, Krainę Wikingów oraz miejsce Podróży w Czasie. Park uplasował się w pierwszej 20 najpopularniejszych miejsc tego typu na świecie, a rocznie odwiedza go około 1.5 miliona osób. Jeżeli chcemy spędzić tu dodatkową dobę, ugości nas L'Hôtel des Trois Hiboux, położony zaraz obok parku.

Wszystkie dziecięce wspomnienia w jednym miejscu – Disney Park

Tylko z pozoru mniej popularny od swojego amerykańskiego wydania, Walt Disney Studios Park w Paryżu niczym nie ustępuje koledze zza Oceanu. Odwiedzany przez niemal 5 milionów turystów rocznie obiekt, stanowi gigantyczny kompleks wypoczynkowy, w którym spędzić można wiele godzin oddając się rekreacji i zabawie. Dla naszych najmniejszych pociech zdecydowanie najlepszym pomysłem będzie Cursh’s Coaster z Nemo. Jest to niezapomniana podróż przez rafy koralowe, inspirowana przygodami sympatycznego bohatera bajki „Gdzie jest Nemo”. Bardziej odważnym turystom polecamy szaloną, rock’n’rollową jazdę na Rock’n’Roll Coaster Starring Aerosmitch. Atrakcja cechuje się olbrzymią prędkością w rytmach muzyki legendy światowej sceny rocka – grupy Aerosmith.

Szybki i tani powrót do rzeczywistości

Jeśli dzień spędzony w parkach rozrywki jest ostatnim dniem w Paryżu, warto przemyśleć najlepszą opcję powrotu ze stolicy Francji na lotnisko. Przykładowo, dojazd z Paryża do Beauvais z Parku Disneya lub Parku Asterixa możliwy jest na kilka sposobów, jednak większość turystów poleca Transferparis, popularnego przewoźnika specjalizującego się w transporcie ludzi między lotniskami a miastem.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone