Zamknij

GLC-SX-MMD ? moduł ze Stanów

14:00, 07.06.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:02, 07.06.2018
Skomentuj

USA – kraina wolności, gigantycznych hamburgerów oraz technologi, z której korzysta cały świat. Właśnie tam, na północy Doliny Krzemowej, swoją siedzibę mają firmy, które każdego dnia kształtują nową rzeczywistość. Wśród nich producent GLC-SX-MMD – Cisco Systems.

Technologie przyszłości z USA

High-tech industry, czyli przemysł wysokiej technologi to domena Stanów Zjednoczonych. Rozpoczął się on w latach 70. ubiegłego wieku. Na świecie trwała trzecia rewolucja przemysłowa, związana z komputeryzacją, zaś w Polsce zegar wciąż trwał w miejscu. W 1974 roku założono u nas Instytut Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu, wciąż produkowano autobusy San H100, a w telewizji zaczęto nadawać serial „Janosik”. Mniej więcej w tym samym czasie Intel prezentował swój pierwszy procesor a Apple wypuściło na rynek pierwszy komputer stacjonarny - Computer 1. Te przykłady dobitnie pokazują, że USA wyprzedzało nas pod względem technologicznym o dziesięciolecia. Jednak dzięki upadkowi komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej, powoli nadrabiamy zaległości.

Dolina Krzemowa – dolina technologi

Dlaczego to właśnie Stany Zjednoczone są przodownikiem nowych technologi? Z pewnością przyczyniła się do tego prowadzona przez ten kraj polityka w tym zakresie. Dogodne warunki, jakie powstały w Dolinie Krzemowej sprawiły, że stała się ona synonimem słowa „nowoczesność”. Swoją siedzibę mają tam najważniejsze firmy w branży komputerowej, sieciowej, teleinformatycznej i pokrewnych. Hewlett-Packard, Adobe Systems, Intel, Google, Facebook czy Cisco Systems – to tylko niektóre z nich.

Prosto z San Francisco - GLC-SX-MMD

Cisco Systems swoją siedzibę ma w San Jose, jednak nazwa firmy została zaczerpnięta z od miasta San Francisco. Założyciele przedsiębiorstwa pracowali na Uniwersytecie Stanforda, który mieści się niedaleko tego miasta. Byli nimi Leonard Bosack i Sandra Lerner, którzy w 1984 roku postanowili spróbować sił w nieco innej branży. Tak właśnie wyglądały początki dzisiejszego producenta takich modułów jak m.in. WS-X4748-RJ45V+E czy GLC-SX-MMD. Skupmy się na tym ostatnim. GLC-SX-MMD to moduł nadawczo-odbiorczy. Istnieje możliwość podłączenia go do portu Gigabit Ethernet lub gniazda, łącząc w ten sposób port z określoną siecią. GLC-SX-MMD należy do dość szybkich modułów. Jego maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi 1000 Mbit/s, zaś długość fali modułu to 850 nm. Urządzenie to może być przechowywane w temperaturach od -40 °C do 85 °C i pracować w temperaturach od 0 do 70 °C, co czyni go wytrzymałym modułem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%