Zamknij
REKLAMA

Sesja ciążowa - kiedy najlepiej ją zrobić?

10:06, 13.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Sesja ciążowa – to pojęcie może być ci obce. Jeżeli tak, poniższy tekst jest skierowany właśnie do ciebie. Dowiesz się z niego, czym jest sesja ciążowa, jak przebiega oraz najważniejszego – kiedy najlepiej ją wykonać.

Sesja ciążowa – czyli co?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest sesja ciążowa. Jak się pewnie domyślasz, jest to sesja zdjęciowa, której główną bohaterką jest kobieta w ciąży. Jednak to wcale nie musi być indywidualna przygoda. Wraz z przyszłą mamą, udział w sesji ciążowej może wziąć również przyszły tata. Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, by w sesję zdjęciową zaangażować starsze dzieci, które również nie mogą doczekać się przyjścia na świat brata lub siostry. Jak widzisz, sesja ciążowa nie jedno ma imię i nie ogranicza się wyłącznie do kobiety w stanie błogosławionym.

Kiedy wykonać sesję ciążową?

Odpowiedzmy teraz na pytanie zadane w tytule. Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową? Na pewno nie najlepszym pomysłem jest robienie jej w pierwszym trymestrze ciąży. Brzuszek ciążowy u większości kobiet jest zauważalny dopiero po 4-5 miesiącach, u niektórych zaś jeszcze później. Dlatego, jeżeli planujesz wziąć udział w sesji ciążowej, nastaw się, że odbędzie się ona bliżej ósmego miesiąca trwania ciąży. Optymalny termin to 6-8 jej miesiąc, dzięki czemu brzuszek jest odpowiednio widoczny, zaś ty wciąż jeszcze jesteś na tyle wyluzowana, że nie myślisz o zbliżającym się porodzie.

Sesja ciążowa, czyli zabawa

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że sesja ciążowa to nie to samo, co wizyta u fotografa, by zrobić zdjęcie do dowodu osobistego. Jest to przede wszystkim dobra zabawa i okazja dla przyszłych rodziców, by nieco się odstresować. Gdy na świat przyjdzie dziecko nie będziecie mieli zbyt wiele czasu na chwilę oddechu, dlatego warto zrobić to, póki jeszcze jest szansa. Pomysły na sesję zdjęciową są różne i zależą w dużej mierze od inwencji fotografa – http://noworodkowo.pl/sesje/sesje-ciazowe/. Twoja sesja ciążowa może odbyć się na łące, w mieszkaniu, na plaży, w górach czy jakimkolwiek innym miejscu, które wybierzesz.

Zalety sesji ciążowej

Przejdźmy do najważniejszego, czyli zalet sesji ciążowej. Przede wszystkim, o czym już pisaliśmy, jest to świetna zabawa i okazja, by spędzić miło czas. Nic tak nie cementuje związku, jak wspólnie spędzony czas, więc można traktować taką sesję jako swoistą „kurację prozwiązkową”. Sesja ciążowa to również pamiątka na całe życie. Fotograf wywoła dla nas kilka lub kilkanaście fotografii z tego wydarzenia, które będziemy mogli powiesić na ścianie i wspominać za kilkanaście lat „stare, dobre czasy”.

 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone