Zamknij
REKLAMA

Czosnek i kurkuma – poznaj ich lecznicze właściwości

12:34, 27.09.2018 | Materiał Partnera

Za oknami jesień, co oznacza, że zbliża się czas, w którym musimy być gotowi na walkę z przeziębieniem. Na szczęście istnieje sposób, by nie dać się chorobie i zwalczyć ją w zarodku. Twoją odpowiedzią na wirusy niech będzie czosnek i kurkuma.

Idzie jesień, idą wirusy

Chyba nie ma osoby, która by z pełną świadomością powiedziała, że lubi chorować. Okres zwykłego przeziębienia to katorga dla każdego z nas. Ciężko jednoznacznie wskazać co jest najgorsze. Fakt, że leżymy w domu i nie musimy pracować, ale też nie mamy na nic siły? Brak apetytu i niekończący się katar? Czy może ogólne osłabienie i brak chęci, by wstawać z łóżka? Niezależnie od tego, na co wskażesz jedno jest pewne – choroba to nic przyjemnego. Jednak są sposoby, by ją skutecznie zwalczyć lub jej zapobiegać. I wcale nie musisz przy tym wydawać dziesiątek złotych na drogie leki. Wystarczy ci czosnek i kurkuma. Poznaj ich zdrowotne właściwości i zapomnij o chorobie.

Czosnek – niezastąpiony w walce z przeziębieniem

O tym, że czosnek jest świetnym lekarstwem wiadomo nie od dziś. Nasze babcie wykorzystywały go do leczenia przeziębienia w czasach PRL, gdy dostęp do nowoczesnych leków był mocno ograniczony i robią to do dziś. My jednak nie korzystamy z ich mądrości i wolimy lekarstwa w tabletkach. Tymczasem czosnek, co jest udowodnione naukowo, potrafi zdziałać cuda. Jesienią i zimą powinniśmy go na stałe włączyć do naszej diety. Przede wszystkim zapobiega on infekcjom wirusowym układu oddechowego i skutecznie z nimi walczy. Ząbek czosnku wymieszany z ciepłym mlekiem to świetne remedium na gorączkę, kaszel czy katar. Jednak czosnek, przy wielu swoich zaletach, ma jedną poważną wadę – smak i zapach. Choć warto zjeść raz na jakiś czas ząbek czosnku, odstrasza nas jego woń, a konkretnie – zapach, jaki wydzielać się będzie z naszych ust. Istnieje jednak rozwiązanie. Sprawdź w tym miejscu czosnek w kapsułkach. Dzięki niemu nie tylko dostarczysz sobie wszystkie witaminy i minerały, jakie zawiera czosnek, ale i unikniesz nieprzyjemnego zapachu.

Kurkuma – na odporność

Choć większości z nas kurkuma kojarzy się głównie jako przyprawa do orientalnych dań, stosuje się ją również w medycynie. Jednak nie zalecamy jedzenia jej łyżkami prosto z opakowania. Zobacz na tej stronie kurkumę w tabletkach lub ekstrakt z niej. Kurkuma, a właściwie zawarta w niej kurkumina, pomaga zwalczać różnego rodzaju infekcje. Warto ją stosować również przed chorobą, bowiem naukowcy z USA i Danii odkryli, że kurkuma podnosi poziom katelicydyny, a co za tym idzie – pomaga infekcjom bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym.

 

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone