Zamknij
REKLAMA

Drewniane domy - dlaczego warto je budować?

15:28, 27.11.2018 | art. sponsorowany
Skomentuj

Decydując się na budowę domu zastanawiamy się, jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni. Na rynku znaleźć można bogatą ofertę surowców do budowy obiektów mieszkalnych, w tym drewno.

Konstrukcja drewniana ma wiele zalet, ale też wad. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w domy drewniane z bali lub budowane w nowszej technologii szkieletu drewnianego. Sprawdź, co przemawia za tym, że warto wybudować dom z drewna.

Zalety domu z drewna

Jedną z największych korzyści zastosowania tego rozwiązania jest oszczędność czasu, bowiem buduje się je stosunkowo szybko i można je wznosić także w zimie. Profesjonalne firmy konstrukcyjne większość elementów przygotowują we własnej hali produkcyjnej przywożąc na plac budowy gotowe do zmontowania komponenty – złożenie konstrukcji to kwestia miesiąca. Domy z drewna są uniwersalne – lekkie konstrukcje drewniane pozwalają na budowę nawet w miejscach o mało korzystnych warunkach gruntowych, zatem może się okazać, że drewniane domy całoroczne będą mogły stanąć tam, gdzie wymurowanie tradycyjnego obiektu nie jest możliwe. Ale to nie koniec zalet. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść domów drewnianych jest ich wytrzymałość. Dzięki wykorzystaniu drewna klejonego wzmacnianego włóknem budynki cechuje wysoka wytrzymałość i odporność na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Konstrukcje tego typu są lekkie, a przy tym mniej masywne fundamenty są dużo tańsze.

Wady domu z drewna

Trzeba przyznać, że domy murowane cieszą się w Polsce dużo większą popularnością niż domy z drewna. Powszechność technologii sprawia, że dużo łatwiej jest zakupić gotowy już projekt spełniający oczekiwania inwestora i znaleźć wykonawców robót budowlanych w pierwszym przypadku, niż w drugim. Budowę drewnianego domu powinno się zlecić firmie specjalizującej się w stawianiu takich obiektów, a jest ich na naszym rynku stosunkowo niewiele. Dlatego osoby, które chciałyby wznieść swój nowy dom z drewna mogą mieć spory problem ze znalezieniem ekipy, która będzie skłonna podjąć się tego zadania.

Marzy Ci się mały domek całoroczny pod lasem lub nad jeziorem? Przyszła pora by zrealizować swoje marzenie. Domy bez pozwolenia na budowę 35m2 wznieść można w przeciągu miesiąca, dzięki czemu już wkrótce możesz cieszyć się wypoczynkiem we własnym domu poza miastem. Nie czekaj i już dziś zacznij realizować swoje plany.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone