Zamknij
REKLAMA

Skoki spadochronowe we Włocławku - także na prezent!

15:11, 29.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem to idealne miejsce, aby skoczyć ze spadochronem. Taki skok można podarować również w prezencie!

Skoki ze spadochronem nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które w tej dziedzinie mają odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie. Obecnie skoczyć może niemalże każdy, kto odważy się na wykonanie kroku w przestworza.

Dzięki skokom tandemowym wiele osób zrealizowało już swoje marzenia o skakaniu ze spadochronem. Tandem jest również doskonałym pomysłem na upominek na różne okazje!

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki spadochronowe tandemowe zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych, pod koniec lat siedemdziesiątych. To skoki, w których mogą brać udział dwie osoby jednocześnie. Są one nazywane pilotem tandemu oraz jego pasażerem.

Jako pilot tandemu występuje instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem. To on ma w obowiązku dbanie o kwestie techniczne skoku. Z kolei pasażerem może zostać praktycznie każdy, kto spełnia podstawowe wymagania.

Pasażer wraz z pilotem są złączeni na czas skoku specjalną uprzężą tandemową. Stosowane wówczas spadochrony są większe niż te dla jednej osoby, ponieważ mają na celu utrzymać dwóch skoczków jednocześnie. Są dodatkowo wyposażone w spadochrony zapasowe i automaty spadochronowe, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa tej rozrywki.

 

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Skoki tandemowe zyskały swoją popularność między innymi dlatego, że są tak łatwo dostępne dla osób bez żądnego doświadczenia w dziedzinie spadochroniarstwa.

Aby wziąć udział w skoku, nie trzeba brać wcześniejszego udziału w szkoleniach spadochroniarskich ani w badaniach lekarskich. Skakać mogą osoby dorosłe, ale również poniżej 18. roku życia za zgodą rodzica albo opiekuna.

Nie ma również wielu przeciwwskazań zdrowotnych. Wśród nich znajdują się głównie takie choroby oraz stany jak:

  • ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

 

W skokach w tandemie nie mogą brać również udziału osoby ze zbyt dużym ciężarem ciała, co ma związek z używanym wówczas sprzętem. Najczęściej pasażer nie może ważyć powyżej 100-120 kilogramów w zależności od tego, jaki zestaw spadochronowy jest używany do skoku.

 

Jak wybrać najlepszy skok tandemowy na prezent?

Ośrodki zajmujące się organizacją skoków spadochronowych mają w swojej ofercie kilka różnych wariantów skoków do wyboru.

Jeśli skok ma być podarowany jako upominek, warto wybrać go jako voucher upominkowy – wtedy osoba, która go otrzyma, może samodzielnie wybrać termin skoku, który odpowiada jej najbardziej. Voucher może mieć postać wiadomości e-mail albo eleganckiego zaproszenia.

Skoki spadochronowe w tandemach oferowane są w wariantach 3000 metrów oraz 4000 metrów. Wysokość wyskoku wpływa w tym przypadku na czas swobodnego spadania, czyli na spadanie bez otwartego spadochronu. To wtedy można poczuć, jak to jest, gdy spada się w przestworzach bez żadnych ograniczeń.

Dla skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla tego z 4000 metrów – około 60 sekund. Gdy podarunek ma przynieść ze sobą jak najwięcej radości i ekscytacji, warto zdecydować się na skok z 4000 metrów.

Przy rezerwacji skoku można również wybrać opcję z wideorejestracją całego wydarzenia. Za opłatę rzędu 200-300 złotych dodatkowy skoczek będzie mógł nagrać skok dla jego uczestnika. Chociaż to dodatkowy wydatek, warto się zdecydować, ponieważ będzie to jedyna w swoim rodzaju pamiątka.

Zatem cały upominek, czyli skok wraz z usługą rejestracji to wydatek rzędu od 700 do 1000 złotych zależnie od organizatora.

 

Skoki tandemowe także pod Włocławkiem

Ze skoków spadochronowych w tandemie można skorzystać także pod Włocławkiem, a dokładnie na lotnisku Kruszyn. To właśnie tutaj na spragnionych emocji czekają najlepsi instruktorzy i najnowocześniejszy sprzęt do skoków ze spadochronami.

Więcej informacji o skokach spadochronowych w tandemie, a także formularz rezerwacji na skok można znaleźć na stronie internetowej: skacz.pl.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone