Zamknij
REKLAMA

Jaka jest różnica między bieżnią elektryczną a magnetyczną?

08:37, 15.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

W sezonie jesienno-zimowym wielu z nas, często zupełnie nieświadomie, rezygnuje z aktywności fizycznej. Cóż, ciężko opuścić ciepły dom, kiedy za oknem mróz i śnieg, a słońce widzimy zaledwie przez kilka godzin dziennie, prawda? Jednak to właśnie ten czas wydaje się kluczowym do utrzymania formy tak, aby wiosną nie musieć zaczynać wszystkiego od początku! Na szczęście istnieją sposoby, aby trochę oszukać swoje ciało i wyrwać je z zimowego letargu. Taką możliwość dają treningi pod dachem na bieżni. Jak wybrać najlepszy model?

Trening na bieżni - jakie są efekty i działanie?

Ćwiczenia na bieżni to ćwiczenia wytrzymałościowe, które poprawią naszą kondycję, podniosą metabolizm i pozwolą na spalenie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo podczas biegu dotleniamy mózg i wszystkie komórki ciała oraz usprawniamy działanie naczyń krwionośnych, co jest szczególnie ważne w czasie, kiedy nie przebywamy dużo na zewnątrz. Ciekawą perspektywę można poznać w artykule “Chcesz utrzymać aktywność fizyczną w zimie? Bieżnia pomoże!”.

Jaką bieżnię wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na trening na bieżni powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar i dopasowanie do naszego wnętrza. Poza tym ważna jest moc silnika, od której będzie zależeć możliwa intensywność naszych treningów, programy treningowe, takie jak możliwość skorzystania z zaprogramowanego treningu interwałowego czy system nachylenia bieżni. Poza tym, istnieją dwa główne typy bieżni: elektryczna i magnetyczna - czym się różnią i na którą się zdecydować?

Bieżnia elektryczna

Działanie bieżni elektrycznej opiera się na zasileniu prądem elektrycznym. To on napędza silnik, który z kolei wprawia w ruch taśmę. Polecana jest ona początkującym biegaczom ze względu na łatwość rozpoczęcia treningu, ale też wymuszenie tempa. Łatwo dopasować szybkość taśmy do naszych założeń, bo to my musimy się do bieżni dostosować - to pomaga w wykonaniu wymagającego treningu. Szeroki wybór bieżni możemy znaleźć w sklepach internetowych, na przykład w dziale bieżnia elektryczna - prosportowy.pl

Bieżnia magnetyczna

Zasada działania bieżni magnetycznej opiera się natomiast na sile naszych mięśni, które to wprawiają ją w ruch. To, że wraz ze spadkiem naszej siły spada szybkość taśmy może być utrudnieniem dla początkującego biegacza, który sam nie będzie mógł się odpowiednio zmotywować do biegu, jednak dla doświadczonego sportowca takie działanie jest często wyzwaniem i pozytywnie wpływa na rezultaty treningu.

Jak widać, najważniejsze jest dokładne ustalenie własnych potrzeb i dostosowanie do nich wyboru modelu bieżni!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA