Zamknij

Szybkie pożyczki - pytania, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji

12:26, 18.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:29, 18.01.2019
Skomentuj

Nadszedł ten dzień, choć jeszcze kilka miesięcy wcześniej zarzekaliśmy się, że to niemożliwe, że nigdy nie skorzystamy z szybkiej pożyczki. Mówiliśmy o ryzyku i niepotrzebnym zadłużaniu się, a teraz nie mamy wyjścia, bo jak chcemy zrealizować swoje plany, to “na już” potrzebujemy zastrzyku gotówki. Co powinniśmy wiedzieć przed wzięciem pożyczki?

Szybkie pożyczki - niepotrzebne obawy

Coraz więcej osób korzysta z szybkich pożyczek, także tych, którzy nigdy nie myśleli o tym poważnie. Nie sądzili, że będą kiedyś w takiej sytuacji, iż pożyczka online stanie się jedynym wyjściem. Tymczasem nie taki diabeł straszny, co pokazują przykłady wielu zadowolonych klientów, którzy nie tylko oddają w terminie tyle, na ile opiewa umowa, ale pożyczają po raz kolejny i kolejny. Dużo się pozmieniało, a firmy, które pozostały na rynku są w przeważającej liczbie uczciwe, więc nie powinniśmy z góry zakładać, że trafimy na oszustów.

Z drugiej strony, zawsze powinniśmy uważnie sprawdzać, co jest oferowane, analizować to i wyciągać wnioski. Pomagają w tym takie witryny jak moneystore.pl, w których znajdziemy nie tylko porównanie pożyczek online, dzięki czemu przekonamy się, jakie firmy są godne uwagi, ale również rankingi pożyczek online, opinie o pożyczkodawcach czy pomocne forum i aktualności. Jednocześnie, przed wnioskowaniem o pożyczkę powinniśmy zdawać sobie sprawę, jakie warto zadać pytania nie tylko pożyczkodawcom, ale także sobie. Poniżej przedstawimy najważniejsze.

Ile potrzebuje pieniędzy?

To podstawa, od której wszystko się zaczyna. Wiedząc, o ile chcemy wnioskować, łatwiej nam przyjąć strategię, która pozwoli nie tylko dobrać najlepszą ofertę, lecz również pozwoli szybciej spłacić zobowiązanie. Przykładowo, jak planujemy zakupić konkretną rzecz, powinniśmy się zastanowić, czy potrzebujemy jej od razu. A może nie jest to tak pilne, więc warto pożyczyć połowę kwoty, a drugą część uzbierać? Dzięki temu weźmiemy pożyczkę o połowę mniejszą, której spłata będzie szybsza i łatwiejsza.

Czy uda mi się spłacić pożyczkę?

To kolejne pytanie z serii tych najważniejszych. Wnioskowanie o pożyczkę bowiem jest banalnie proste, ale już spłata można przysporzyć kłopotów, szczególnie jak się okaże, że za dużo pożyczyliśmy i teraz mamy problem, by oddać tyle, ile się należy. Zwłaszcza że często kwota, którą pożyczamy, nie równa się całkowitemu zobowiązaniu do spłaty, bo w przypadku pożyczki ratalnej musimy doliczyć jeszcze odsetki. Mogą być dzienne lub miesięczne, ale niezależnie od tego, jakie będą - nie możemy o tym zapomnieć, bo nasz, wydawałoby się, uporządkowany plan, runie jak domek z kart, a my zostaniemy z długiem.

Ile czasu potrwa spłata pożyczki?

Wszystko tu zależy od konkretnego rodzaju pożyczki, jak również od kwoty, o jaką się ubiegamy. Tak naprawdę łatwo coś dopasować do własnej sytuacji, bo na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że najistotniejsze, by w danej ofercie była możliwość wcześniejszej spłaty, bo to może przyspieszyć zwrot pożyczonej kwoty. Najlepiej jak mamy możliwość, by spłacać zobowiązanie w dogodnym dla nas momencie, więc jak dysponujemy środkami, które można przeznaczyć na ten cel, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to w terminie, jaki nam pasuje.

Tak właśnie powinno wyglądać świadome pożyczanie, co oznacza, że z jednej strony korzystamy ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł, a z drugiej zawsze zadajemy trafne, ważne pytania, które pozwalają uzyskać najbardziej wartościowe odpowiedzi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%