Zamknij
REKLAMA

Samochód z salonu? Sprawdź, jak korzystnie kupić nowe auto

09:22, 12.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Postanowione – kupujesz samochód prosto z salonu. Chociaż taki zakup nie jest obarczony żadnym ryzykiem, warto pamiętać o kilku kwestiach. Stosując się do poniższych wskazówek, uda Ci się dokonać korzystnego zakupu.

Zainteresowanie pojazdami prosto z salonu rośnie z roku na rok. Coraz więcej osób ma świadomość zalet, z jakimi wiąże się jazda nowym samochodem. To nie tylko prestiż czy komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i niskie koszty użytkowania. Aby jednak satysfakcja z auta była jak największa, do zakupu trzeba odpowiednio podejść.

Szukaj okazji cenowych

Osoby, którym zależy na zakupie samochodu dużo tańszego niż wartość katalogowa, powinni zainteresować się wyprzedażami rocznika. To okres, w którym zniżki na auta mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Problem polega jednak na tym, że takie samochody dostępne są wyłącznie w konkretnym okresie – najpóźniej do marca. Czy to oznacza, że osoby planujące zakup dużo później nie mogą liczyć na żadne okazje cenowe?

Może się zdarzyć, że w ciągu roku samochód danej marki przechodzi tzw. face lifting. W związku z tym, że do sprzedaży trafia odświeżona wersja pojazdu, pozostałe na placu auta w poprzedniej wersji są dostępne w niższej cenie.

Negocjuj zniżki

Jeśli masz w sobie „żyłkę” negocjatora, możesz próbować wywalczyć ze sprzedawcą zniżki. Często udaje się uzyskać dodatkowe rabaty, np. za pozostawienie aktualnego auta w rozliczeniu, za zakup kolejnego pojazdu tej samej marki itp. W ten sposób można zaoszczędzić co najmniej kilka tysięcy złotych.

Warto jednak mieć świadomość, że wewnętrzna polityka niektórych dealerów nie pozwala na uzyskanie rabatów. Jednak w zamian proponują dodatkowe akcesoria, np. komplet opon zimowych, dywaniki welurowe.

Wybierz atrakcyjną formę finansowania

Samochód z salonu rzadko kiedy finansowany jest w całości gotówką. Polacy najczęściej korzystają ze wsparcia banków, decydując się na kredyt. Wybór przypadkowej oferty banku może sporo kosztować, dlatego należy przeanalizować kilka propozycji. Warto przy tym zwrócić uwagę na kredyt w oparciu o koncepcję TCM (cyklicznej wymiany pojazdów). Dzięki temu samochód z salonu można użytkować przez kilka lat, a następnie wymienić go na nowy pojazd – bez angażowania dodatkowych środków własnych. Na takiej zasadzie działa m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe auta dostępny w ofercie Toyota Banku (RRSO 11,48%).

Wybierając taką formę finansowania, kredytobiorca może wymienić pojazd na nowy – po 3-4 latach użytkowania. Nie musi przy tym angażować dodatkowych pieniędzy – ostatnią ratę balonową oraz wkład własny kolejnego kredytu pokryje ze środków pochodzących ze sprzedaży samochodu dealerowi.

Zaletą kredytu TCM jest również niska miesięczna rata. Kredytobiorca spłaca jedynie tą część, która odpowiada rzeczywistej utracie wartości pojazdu przez okres kredytowania. Biorąc pod uwagę, że kredyt dotyczy Toyoty lub Lexusa – pojazdów o wysokiej wartości rezydualnej, utrata wartości samochodu jest dużo niższa w porównaniu z autami wielu innych marek.

Zakup nowego samochodu z salonu przynosi dużą satysfakcję. Przyjemność będzie jeszcze większa, jeśli uda Ci się wynegocjować dobre warunki finansowe – zarówno bezpośrednio z dealerem, jak i z bankiem udzielającym kredytu.

 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone