Zamknij
REKLAMA

Zorganizuj idealne przyjęcie w swoim ogrodzie!

14:36, 12.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Piękna pogoda sprawia, że chętnie spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Promienie słońca nie tylko dostarczają niezbędnej dawki witaminy D, ale też skutecznie poprawiają humor i wprawiają w dobry nastrój. A gdyby do atrakcji ufundowanych przez naturę dodać pyszne potrawy i grupę dobrych znajomych? Zapraszamy na garden party!

Co uwzględnić podczas planowania garden party?

Okazji na piknik w ogrodzie jest wiele. Najprzyjemniejsze są oczywiście długie weekendy, majówki i inne święta pozwalające na kilka dni zapomnieć o obowiązkach. Jednak każdy weekend, a nawet ciepły wieczór w środku tygodnia potrafi zamienić się w małe święto. Przygotowań nie będzie dużo, lecz warto je starannie zaplanować. Pozwoli nam to na zmniejszenie nakładu prac i zaoszczędzenie czasu. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie w przygotowania pozostałych domowników. W ten sposób praca może zamienić się we wspólną zabawę.

Ważny jest wybór miejsca. Jeśli nasz ogród nie ma dużych rozmiarów, to oczywiście stoły ogrodowe znajdą się w narzuconych z góry miejscach. Jeśli jednak dysponujemy nieco większą przestrzenią, warto wybrać okolice dobrze nasłonecznione, a jednocześnie osłonięte od wiatru. Sąsiedztwo oczek wodnych czy fontann umili nam czas kojącym szumem wody, z drugiej jednak strony pamiętajmy, że to tereny bardzo lubiane przez komary. Ważna będzie też odległość od grilla. Nie zapominajmy także o tak prozaicznych, a jednocześnie ważnych kwestiach, jak łatwy dostęp do toalety.

O czym trzeba pamiętać przed rozpoczęciem imprezy?

Zanim przejdziemy do kwestii kulinarnych, warto wspomnieć o doborze niezbędnych akcesoriów. Potrawy możemy podać zarówno na tradycyjnej, domowej zastawie, jak  i wykorzystać jednorazowe talerze z tektury lub plastiku. To drugie rozwiązanie jest z pewnością mniej eleganckie, ale znacznie uprości proces sprzątania. Ważniejsze jest to, gdzie będziemy jeść. Potrawy z grilla zazwyczaj wymagają krojenia, niezbędny jest więc stół. Powinien mieć on taką wysokość, aby goście mogli wygodnie rozkoszować się posiłkiem. Równie ważne są miejsca do siedzenia. Doskonale sprawdzą się krzesła ogrodowe składane. Zagwarantują komfort, a po imprezie pozwolą wygodne złożenie, nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Dobór menu należy dostosować do upodobań gości. Nie zapominajmy o zwolennikach warzyw – grillowana cukinia, bakłażan czy papryka nie tylko dopełnią smak mięs, ale mogą stanowić samodzielne potrawy. Warto korzystać z produktów sezonowych. Domowe wersje burgerów i szaszłyki ucieszą każdego, niezależnie od wieku, a ich przygotowanie nie jest bardzo pracochłonne. W tym wypadku również warto poprosić o pomoc rodzinę i przyjaciół. Wspólne gotowanie to przecież doskonała forma wspólnego spędzania czasu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone