Zamknij
REKLAMA

Kalkulatory OC - jak z tego korzystać?

15:14, 02.04.2019 | artykuł sponsorowany

Kalkulatory OC z każdym rokiem zyskują na popularności - proste, przejrzyste i, przede wszystkim, segregujące najważniejsze informacje na temat ubezpieczycieli i ich produktów, zdecydowanie oszczędzają nam czasu, gdy szukamy najlepszej opcji dla naszego samochodu. Jak korzystać z nich w taki sposób, aby wyciągnąć jak najwięcej dla siebie? Czy podawać wszystkie dane? Co zrobić dalej?

Dane, które podajesz, mają znaczenie

Na samym początku praktycznie każdy kalkulator będzie wymagał od nas podania danych zarówno dotyczących nas i innych potencjalnych kierowców, jak i szczegółów opisujących samochód. W naszym interesie leży to, aby były to informacje jak najbardziej zgodne z prawdą, ponieważ to na ich podstawie obliczane są składki i oferty od ubezpieczycieli, którzy są agregowani przez kalkulator. Kalkulator OC Allianz nie jest tutaj wyjątkiem, jednak w zamian otrzymujemy ładny pakiecik ofert dostosowanych dokładnie do nas, naszego samochodu i wymagań względem ubezpieczenia. Dzięki temu zyskujemy bardzo dużo czau, który normalnie musielibyśmy poświęcić na żmudne, ręczne szukanie najlepszego OC.

Analizowanie wyników to ważna rzecz

Kalkulatory bardzo ułatwiają sprawę, jednak musimy pamiętać, że bardzo rzadko zdarza się sytuacja, gdzie otrzymamy mniej niż kilka wyników. Jest to narzędzie użyteczne, jednak pod żadnym pozorem nie powinno zastąpić naszej chłodnej kalkulacji - w końcu nadal musimy coś wybrać spośród tych propozycji, które kalkulator uznał za najbardziej atrakcyjne względem naszych wymagań. Z tego właśnie powodu niezmiernie ważne jest, abyśmy dokładnie zapoznali się z wszelkimi warunkami umowy ubezpieczenia, ze szczególnym uwzględnieniem treści samej umowy, wszystkich wyjątków od wypłaty odszkodowanie itp. Dzięki dokładnej analizie oszczędzimy sobie kłopotu w przyszłości.

Czy warto korzystać z takiego rozwiązania?

Kalkulatory OC to mimo wszystko bardzo użyteczne narzędzia, o ile rozumiemy ich ograniczenia i potrafimy zestawiać dane, które wyszukiwarka wypluje w odpowiedzi na wprowadzone przez nas dane. Jeżeli będziemy w stanie na chłodno podejść do uzyskanych wyników, wybór ubezpieczyciela będzie tylko kwestią formalności. Kalkulatory warto również wykorzystywać ze względu na to, że od czasu do czasu możemy wyłapać dzięki nim dodatkowe bonusy, np. w postaci rabatu na ubezpieczenie, jeżeli skorzystamy ze wskazanej strony. Więcej o tym, jak działają tego typu witryny oraz jak interpretować ich wyniki dowiemy się na stronie kalkulator oc (http://kalkulatoroc.org.pl/).

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone