Zamknij
REKLAMA

Kamerki szpiegowskie – sprzęt dla detektywów i nie tylko

11:05, 24.06.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Rejestrator szpiegowski – sprzęt, który może przybrać niezwykle miniaturowe rozmiary. I chociaż nazwa sugeruje wykorzystanie w pracy detektywistycznej, to w dzisiejszych czasach ich użycie jest niezwykle powszechne. W jakich sytuacjach można z nich skorzystać? Podpowiadamy!

Jaką kamerkę wybrać?

Różnorodność urządzeń oferowanych przez producentów kamerek szpiegowskich jest ogromna. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, można natknąć się m.in. na miniaturowe rejestratory ukryte w przedmiotach codziennego użytku, w tym w power bankach, zegarkach, okularach, kubkach na kawę, a nawet myszkach komputerowych. Ponadto w sklepach dostępne są również moduły do samodzielnego montowania. Ich wymiary są niewielkie (zazwyczaj wynoszą od kilku do kilkunastu milimetrów), dzięki czemu można je z łatwością ukryć, nawet w niektórych częściach garderoby. Mobilność urządzeń, czas oraz jakość nagrywania, czynią je niezwykle uniwersalnymi, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko w pracy detektywów.     

Dom na podglądzie

Nad zakupem kamerki szpiegowskiej z pewnością powinni pochylić się świeżo upieczeni rodzice. Zatrudniając opiekunkę do dziecka, trudno stwierdzić, czy wybrana przez nas osoba spełnia nasze wymagania. Jeśli dziecko po wyjściu niani zachowuje się niepokojąco, warto skontrolować metody jej pracy. Montując kamerkę szpiegowską w sypialni dziecka lub pokoju dziennym będziemy mogli na bieżąco kontrolować sytuację w domu.  

Podobnie jest np. w przypadku remontu. Zostawiamy mieszkanie pod opieką robotników, jednak postępy ich pracy nie są tak szybkie, jak zapowiadali wcześniej. Kamerkę można umieścić np. w czujniku dymu i tym samym sprawdzić, czy nie próbują oni naciągnąć zleceniodawcy, sztucznie wydłużając czas pracy.

W obliczu trudnej rozmowy

Na co dzień przychodzi nam mieć do czynienia z różnymi osobami. Niektóre rozmów mogą być nieprzyjemne i pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Jeśli w grę wchodzą kwestie prawne, zarejestrowanie takiej rozmowy może być ważnym dowodem. Jeśli nasz przełożony jest w stosunku do nas nie w porządku, nadużywa władzy wobec podwładnych, ubliża im itp., ukryta mini kamerka może być jedynym sposobem, by taki proceder ujrzał światło dzienne. Takie urządzenie może być równie użyteczne np. w pracy dziennikarskiej. Dzięki rozmowom z ukrytym rejestratorem można uchwycić rzeczy, do których z pewnością nie doszłoby przed obiektywem zwykłej kamery. 

Dla fanów mocnych wrażeń

Oczywiście użycie kamerki szpiegowskiej nie zawsze musi być związane z demaskowaniem lub monitorowaniem. Taki sprzęt może świetnie sprawdzić się np. w przypadku… sportów ekstremalnych. Chcemy zarejestrować wspinaczkę, przejazd rowerowy lub skok na bungee? Wystarczy wybrać jedną z poręcznych kamerek, zamontować ją i gotowe. Możemy nagrywać do woli, bez potrzeby używania rąk.        

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone