Zamknij
REKLAMA

Jak odchudzać się z cateringiem dietetycznym? Pokazujemy!

00:00, 31.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nadwaga i otyłość są problemami ponad 50% światowej populacji w krajach rozwiniętych. Ponieważ ich konsekwencją są poważne problemy zdrowotne oraz skrócenie długości życia, tematowi odchudzania poświęca się wiele uwagi.

Niestety każdy, kto przynajmniej raz podjął próbę pozbycia się kilku zbędnych kilogramów doskonale wie, że jest to trudna i mozolna walka. Catering dietetyczny pokazuje, że nie musi taką być.

Catering dietetyczny – lekkie posiłki z dowozem

Podstawowym założeniem, jakie powinna spełnić dieta odchudzająca, jest dostarczenie mniejszej porcji kalorii, niż wymaga tego organizm. Nie ma jednoznacznej wskazówki, jaka to powinna być ilość, gdyż jest ona kwestią indywidualną i wymaga dostosowania do potrzeb konkretnej osoby. Efektem spożywania zestawu posiłków powinien być ujemny bilans energetyczny, który przyczyni się do spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Oczywistym jest, że osoby starsze, mniej aktywne, pracujące w pozycji siedzącej potrzebują mniej energii niż aktywni spacerowicze. Catering dietetyczny, jaki oferuje wiele firm, ma pod tym względem wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wyboru opcji żywienia o określonej wartości kalorycznej. Oznacza to, że jeśli gustujesz w diecie ketogenicznej, paleo czy wegetariańsko-rybnej, dodatkowo możesz też wybrać jej wariant na poziomie 1200 kcal. Dzięki temu połączysz odchudzanie z przyjemnością delektowania się smakiem ulubionych potraw.

Dieta pudełkowa z dowozem – nowy wymiar odchudzania

Dieta pudełkowa to jedna z nowych form cateringu, która od kilkunastu lat zdobywa uznanie wśród amatorów wygodnego i zdrowego odchudzania z dowozem. Jej ideą jest dowiezienie pod wskazany przez klienta adres pięciu posiłków na dany dzień. Ich skład oraz rodzaj i wartość kaloryczna są opracowywane przy udziale profesjonalnego dietetyka, po wcześniejszej konsultacji z klientem. W efekcie otrzymuje on gotowy i odpowiednio zbilansowany zestaw żywieniowy.

Atutem niskokalorycznej diety pudełkowej jest wygoda. Nie musisz zastanawiać się nad składnikami, poszukiwać ich w sklepie, liczyć kalorii w produktach, a przede wszystkim – nie musisz gotować. Ma to szczególne znaczenie w procesie gubienia nadwagi, gdyż zazwyczaj dieta odchudzająca jest wybiórcza i wymaga sporo pracy nad komponowaniem i tworzeniem posiłków. Ponadto gotowe dania zostaną dostarczone tam, gdzie najczęściej przebywasz – do domu, pracy lub innego wskazanego miejsca.

Niskokaloryczna dieta na dowóz – co masz do wyboru?

Chociaż odchudzanie wydaje Ci się trudne i ponad Twoje możliwości, catering dietetyczny z pewnością pomoże Ci przejść przez ten proces z mniejszym wysiłkiem. Wśród wielu korzyści, jakie zyskujesz są nie tylko komfort i wsparcie dietetyka, ale też rozmaitość oferowanych diet. Ponadto, różne warianty kaloryczne tej samej diety pozwolą Ci pozostać przy swoich upodobaniach żywieniowych w okresie przejściowym, stopniowo zwiększając wartość energetyczną posiłków. W ofercie firm cateringowych, które proponują dietę na dowóz znajdziesz między innymi:

  • menu wegetariańskie i wegańskie,
  • dietę ketogeniczną,
  • dietę paleo,
  • dietę o działaniu przeciwzapalnym, poprawiającą stan flory bakteryjnej,
  • dietę sprzyjającą kontroli poziomu glukozy,
  • dietę dla osób z zaburzeniami pracy tarczycy,
  • diety oczyszczające,
  • diety bezglutenowe i bez laktozy.

Wszystkie warianty diet są dostępne w wersji niskokalorycznej o wartości energetycznej 1200 kcal. Do wyboru masz też standardowe menu, w którym znajdziesz zestawy o wartości 1000 kcal. Wybierając jedną z propozycji zyskujesz nie tylko możliwość odchudzania, ale też dodatkowe korzyści zdrowotne dla organizmu.

Dieta na dowóz, jaką oferuje catering dietetyczny to nie tylko doskonały sposób dla zapracowanych. Możesz też z niej skorzystać, jeśli Twoje próby samodzielnego pokonania nadwagi wprawiły Cię w zniechęcenie lub też nie masz dostatecznej wiedzy, jak komponować zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki. Wsparciem w odchudzaniu będzie też brak konieczności samodzielnego gotowania, które sprzyja podjadaniu, a zapach potraw pobudza apetyt.

Wśród wielu dostępnych diet wybierz tę, w której skład potraw odpowiada Twoim kulinarnym gustom. Zamów posiłki na miesiąc i przekonaj się, że odchudzanie może być łatwiejsze niż sądzisz.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone