Zamknij
REKLAMA

Bezpieczeństwo danych i oszczędność, dzięki innowacyjnej pracowni terminalowej w szkole

11:15, 11.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Pracownia terminalowa stanowi obecnie innowacyjne rozwiązanie, zastępujące szkolne sale komputerowe. Do jej zalet zaliczamy głównie sprawniejszą obsługę i konserwację oraz znacznie niższe koszty codziennej eksploatacji. Atutem pracowni terminalowych jest również większe bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych.

Bezpieczeństwo danych w pracowni terminalowej
Innowacyjna pracownia posiada terminal komputerowy, który może łączyć zasoby serwera. To odróżnia pracownię terminalową od znanych pracowni szkolnych. Tradycyjna pracownia komputerowa w praktyce nie posiada takich możliwości bezpieczeństwa danych, ponieważ zagrażają jej wirusy.
Pracownia terminalowa jest wyposażona w terminal komputerowy MCT zRDP405, który, co istotne nie posiada tradycyjnego systemu operacyjnego, ale tzw. firmware. Powoduje to, że urządzenia są w pełni chronione przed atakiem wirusów i złośliwego oprogramowania.
W zakresie bezpieczeństwa korzystania z innowacyjnej pracowni wskazuje się także na możliwość korzystania z niej z dowolnego miejsca, dzięki czemu posiada się stały dostęp do ważnych danych.

?

Więcej na https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/27-pracownia-jezykowa

Oszczędność pracowni terminalowych
Za wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań do szkół przemawia nie tylko kwestia bezpieczeństwa gromadzonych i przechowywanych danych, ale też fakt znacznej oszczędności. Jest to ok. 1/3 kosztów mniej w porównaniu do tradycyjnej szkolnej pracowni informatycznej, której praca opiera się na komputerach stacjonarnych i przenośnych. Oszczędności wiążą się również z mniejszym zużyciem prądu - jest to nawet 90% mniej, co w skali roku i wielu lat eksploatacji pozwala zaoszczędzić znaczne kwoty. Pośrednio pozytywnym efektem jest również mniejszy szum, ponieważ terminalowa pracownia nie powoduje, że słyszy się wewnątrz tzw. "dźwięk wiatraków". Wpływa to na jakość pracy i pozwala używać nowoczesnej pracowni na co dzień w szkołach oraz np. do prowadzenia zajęć dodatkowych, w tym np. kursów językowych dla dorosłych.

Oszczędność, powiązana ściśle z wyposażeniem pracowni już na etapie jej projektowania pozwala stworzyć dużą liczbę stanowisk pracy i zdecydować się na dodatkowe wyposażenie po to, by mogła zarabiać na siebie również w inny sposób. Te wszystkie aspekty finansowe równoważą jednorazowy wydatek, jaki trzeba przeznaczyć na pracownię.

Innowacyjne pracownie terminalowe pozwalają zadbać o lepszą jakość pracy, a ponadto są oszczędne w eksploatacji. Ich niewątpliwym atutem jest kwestia zachowania bezpieczeństwa danych, co ma znaczenie zwłaszcza wówczas, kiedy są przeznaczone do organizacji zajęć szkolnych, kursów językowych itp.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone