Zamknij
REKLAMA

Najciekawsze wydarzenia muzyczne tej jesieni

00:00, 30.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dawniej trudno było zaprosić do Polski świeże gwiazdy muzyki alternatywnej. Frekwencja była niepewna a świadomość wśród słuchaczy – niewielka. To się zmieniło, co udowadniają najciekawsze wydarzenia muzyczne tej jesieni, czyli koncerty najmłodszego pokolenia gwiazd znanych fanom ambitnych brzmień.

 

Współpraca z Amy Winehouse czy Joe Legend – to tylko niektóre kolaboracje, które ma na koncie brytyjski zespół Fink i jego poszczególni członkowie. Udowadniają, że elektronika może mieć różne oblicza i wychodzić daleko poza gatunkowe ramy. Koncerty takich wykonawców to zawsze dobra zabawa. Można znaleźć na nich okazje do tańca, ale też refleksji. Szczegóły na temat polskiej trasy koncertowej Fink znajdziesz tu: https://rytmy.pl/koncerty/.

Grupa wystąpi 6 i 8 października w Gdańsku i Warszawie. Prawdziwi fani wybiorą się pewnie na oba koncerty, żeby zobaczyć grupę w różnych sceneriach i przekonać się, czym różni się od siebie każdy koncert.

Najciekawsze wydarzenia muzyczne w listopadzie

Popularność mierzy się dziś liczbą wyświetleń na Youtubie, a nie ilością sprzedanych płyt. Mierząc w ten sposób, pochodzący z Zimbabwe Brytyjczyk Kelvin Jones ma ponad milion fanów, bo tyle osób odsłuchało jego największy hit „Call You Home”. To melodyjna muzyka dla fanów Eda Sheerana czy Nory Jones. Ciekawostką jest data i miejsce koncertu. Klub Hydrozagadka na bocznej ulicy Pragi Północ o niedawna znany był tylko wtajemniczonym, a i dziś wkraczając na ul. 11 listopada po zmroku można poczuć się, jak w innym świecie. Koncert Kelvina Jonesa odbędzie się w środę 20 listopada. Dzięki temu możesz przeżyć coś magicznego w środku tygodnia, nie rezygnując przy tym z ustalonych wcześniej planów na weekend.

Koncert dla słuchaczy w różnym wieku

Nieco podobny klimat, jeśli chodzi o muzykę, będzie można poczuć na koncercie, jaki w listopadzie w Warszawie da Chris de Burgh. Irlandzki muzyk też chętnie korzysta z gitary akustycznej, a na koncercie czaruje słuchaczy głównie swoim głosem i prostymi tekstami piosenek. Koncert Chrisa de Burgh będzie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych jesienią i to dla przedstawicieli każdego pokolenia – starsi pamiętają muzyka jeszcze z lat 80. Wystąpi on na Torwarze 24 listopada. Bilet na koncert może być więc świetnym prezentem mikołajkowym dla mamy czy chłopaka, którzy cenią taką muzykę.

?

Najciekawsze jesienne koncerty hip-hopowe

W listopadzie i grudniu będzie można na żywo usłyszeć najlepsze, co w muzyce hip-hopowej w Polsce i za granicą. Nurt polski reprezentuje koncert Illegal Noise – najciekawsze wydarzenie muzyczne jesieni, jeśli chodzi o młode pokolenie raperów znad Wisły. Koncerty z tego cyklu odbywały się już w kilku polskich miastach, a 15 grudnia przyjdzie czas na Łódź.

Tymczasem do Warszawy przyjeżdża Paris – nowa nadzieja amerykańskiego hip-hopu. Rzadko możemy tak szybko usłyszeć na żywo utwory z niezależnej amerykańskiej sceny muzycznej. Album muzyka wyszedł w kwietniu, a już 24 listopada będzie można go posłuchać w klubie Hybrydy.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone