Zamknij
REKLAMA

Gniazdka i wyłączniki – pamiętaj o ich estetyce!

07:33, 06.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wybór odpowiedniego osprzętu elektroinstalacyjnego bazuje przede wszystkim na dopasowaniu go do parametrów instalacji. Jednak w przypadku takich elementów jak gniazdka i wyłączniki warto pamiętać także o ich estetyce.

Producenci mogą zaoferować szeroką gamę różnych komponentów elektroinstalacyjnych o szerokim zastosowaniu – do domów, mieszkań, a także innych przestrzeni, na przykład obiektów biurowych, komercyjnych. Wśród nich znajdują się między innymi rożnego rodzaju okablowanie, bezpieczniki jak bezpiecznik automatyczny czy też rozdzielnice. Warto także wspomnieć o elementach, z których korzystamy najczęściej, a mianowicie są to rozmaite gniazdka oraz wyłączniki.

Wygodne i stylowe – gniazdka i wyłączniki do pokojów

Aktualnie asortyment gniazdek i wyłączników jest bardzo szeroki, dlatego też można dostosować je indywidualnie do charakteru wnętrza oraz do swoich potrzeb. Wielu producentów, na przykład Berker gniazdka wyposaża nie tylko w standardowe złącza, ale również w inne ich typy, na przykład w złącza do ładowania urządzeń przez USB czy też w złącza do podłączenia instalacji telefonicznej czy internetu. Po uwagę powinniśmy wziąć jednak nie tylko funkcje gniazdek i wyłączników, ale także ich wygląd, aby dostosować je do charakteru wnętrza i sprawić, że będzie ono prezentowało się harmonijnie.

Jak dopasować gniazdka i wyłączniki do wnętrza?

Przede wszystkim dobieramy je pod kątem funkcji, a następnie estetyki. Możemy wybrać następnie liczbę gniazdek i wyłączników – można montować je osobno albo też w ramce, gdy w jednym miejscu chcemy umieścić kilka tych elementów. Gdy chodzi o estetykę, warto zwrócić uwagę na kształt oraz na kolorystykę gniazdek. Do nowoczesnych wnętrz najczęściej wybiera się gniazdka o kształtach prostych, bez zbędnych ozdobników. Do tych klasycznie urządzonych gniazdka o zaokrąglonych kształtach, z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, na przykład kontrastowymi ramkami. Wiele inspiracji można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów, a także sklepów prowadzących sprzedaż osprzętu elektroinstalacyjnego.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone