Zamknij
REKLAMA

Jak oszczędzić na opłatach za telefon, telewizję i Internet? Wypróbuj te 5 sposobów

13:03, 19.11.2019 | materiały partnera

Comiesięczne rachunki za telefon, telewizję i Internet sprawiają, że łapiesz się za głowę? Z drugiej strony, nie wyobrażasz sobie życia w bez nielimitowanego Internetu i kontaktu z ulubioną rozrywką? Spokojnie, dziś nie musisz rezygnować z tego wszystkiego, żeby mieć… jeszcze więcej!

Lepiej w duecie czy w trio?

Zacznijmy od rachunków za telefon. Rozmowy, SMSy, MMSy to dziś żaden luksus i wcale nie muszą stanowić ekstra wydatków. Wystarczy zmiana oferty na taką, która naprawdę się opłaci.

W tym celu warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby a potem porównać je z usługami, jakie mamy w abonamencie. Może wówczas okazać się, że w praktyce nie potrzebujemy np. nielimitowanych SMS-ów, bo korzystamy głównie z komunikatorów internetowych.

Warto przyjrzeć się też ofertom dla rodzin i par. Często są one bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli w tej chwili każdy z domowników ma numer w innej sieci. Łącząc je w jeden pakiet np. DUET lub TRIO, można uzyskać znacznie lepszą cenę.

A gdyby tak ograniczyć transfer?

Czas spojrzeć prawdzie w oczy i odpowiedzieć sobie na pytanie o transfer. Osoby, którym Internet służy do przeglądania poczty, przeglądania portali informacyjnych i społecznościowych wcale nie potrzebują najszybszego i najdroższego łącza. Przecież nie wszyscy są maniakami gier komputerowych. W takiej sytuacji nie warto przepłacać i oszczędzić… chociażby na kinowe bilety i nowości wydawnicze albo na inne pasje lub po prostu pilniejsze wydatki.

A czy da się zwiększyć transfer i oszczędzić?

Równie prawdopodobna jest też odwrotna sytuacja, gdy dopłacasz za transfer, bo ten, który masz w abonamencie okazał się niewystarczający. Rozwiązaniem tego problemu jest zmiana abonamentu na taki, w którym transfer jest większy. Sprawdź oferty operatorów i wybierz najkorzystniejszą opcję dla siebie i swojej rodziny. Bardzo ciekawą promocją tej jesieni jest Internet światłowodowy do 1 Gb/s oferowany przez Netię. Co ważne umowa obowiązuje nie przez dwa lata, lecz 9 miesięcy. No i w cenie abonamentu mamy do wyboru dostęp do HBO GO lub Tidal. To sporo, dlatego warto pamiętać, że gigapromocja trwa jedynie do końca października.

Czy naprawdę musisz płacić za setki kanałów?

Kolejnym sposobem na oszczędności jest zmniejszenie liczby kanałów. Czy naprawdę oglądasz wszystkie, które masz w pakiecie swojej telewizji? Niemożliwe… Warto zrobić rodzinną naradę z domownikami i podjąć decyzję co do liczby kanałów, która naprawdę Wam wystarczy. Nie chodzi o to, by wylewać dziecko z kąpielą i pozbawiać się możliwości oglądania ulubionych programów. Po prostu realnie oceńcie sytuację, robiąc listę kanałów, które powinny zostać. Korzystając z okazji, możecie zapoznać się z ofertami poszczególnych operatorów i wybrać opcję, która najlepiej Wam pasuje.

Jeden operator – więcej oszczędności

Analizując koszty ponoszone za Internet, telewizję i telefon, coraz więcej osób decyduje się na jednego operatora. Z pewnością opłaca się poświęcić chwilę, by porównać propozycje różnych firm i wybrać wariant, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Możliwości jest naprawdę sporo. Jeśli jesteś zadowolony z operatora Internetu, warto rozważyć przeniesienie do niego np. telefonu.

Źródło: Netia.pl

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone