Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne schody do twojego domu

00:00, 28.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Modne schody potrafią nadać całemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, dosłownie i w przenośni wynieść je na wyższy poziom. Dlatego z wyborem schodów powinniśmy się nie spieszyć i zastanowić się nad tym, czego nasz dom potrzebuje i co nam się podoba. Podstawowymi zasadami, którymi rządzą się dzisiejsze salony, to lekkość i funkcjonalność.

Z każdych schodów da się zrobić niezwykły dodatek. Jakie schody są najmodniejsze? Partnerem artykułu jest firma Fontanot.

Połącz

By uciec od nudy, dobrze jest wybrać połączenia różnych materiałów. Zawsze modnie wypada drewno w towarzystwie metalu. Potrafi nadać pomieszczeniu surowości czy stanowić mocny akcent w pokoju. Równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach.

Kolejnym połączeniem, które pięknie będzie wyglądać, zwłaszcza w minimalistycznych aranżacjach, jest szkło i drewno. Proste, eleganckie, drewniane stopnie ze szklaną poręczą nadadzą pomieszczeniu przestronności i nowoczesności, będą wyglądać unikatowo i czysto.

Idź inną drogą

Indywidualizm zawsze świetnie się wpisywał w najmodniejsze trendy. Nietypowe połączenia królują przez ostatnie lata i ma to również dużo wspólnego z nieoczywistym wykorzystaniem schodów, nie tylko, jako konstrukcji, która umożliwia nam poruszanie się pomiędzy kondygnacjami, ale jako element dekoracyjny, rodzaj rzeźby. Możesz połączyć schody betonowe z drewnianymi, drewniane z drabinką, możesz zaaranżować poszczególne stopnie, jako półki, stworzyć niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju projekt. Daj się ponieść wyobraźni, zobacz gdzie cię poniesie!

Postaw na kolor

Monochromatyczne schody przeważnie będą wyglądać dobrze, jednak coraz częściej projektanci kierują się w stronę kolorów. Zwłaszcza modnymi okazują się być mocne zielenie oraz granaty, choć czarny i biały niezmiennie pozostaje pięknym i klasycznym rozwiązaniem. Odrobina koloru może zmienić wszystko!

Zamykanie schodów w klatce schodowej już dawno przestało być jedynym słusznym rozwiązaniem. Modne stały się schody samonośne, które pięknie prezentują się w otwartych przestrzeniach i wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Daje nam to duże możliwości aranżacyjne. Możemy wybrać, gdzie najlepiej będą się prezentować takie schody i wokół tego stworzyć projekt nowoczesnego mieszkania.

Wciąż często wybierane są schody spiralne, ze względu na możliwość zainstalowania ich w mniejszych przestrzeniach. Ciekawe projekty takich schodów możesz stworzyć wspólnie z projektantem.

?

Powróć do przeszłości

Któż by się tego spodziewał, a jednak! Powrót do trendów z przed lat jest jednym z ciekawszych rozwiązań dekoracyjnych. W salonach zaczynają gościć schody klasyczne, drewniane z podstopnicami oraz rzeźbionymi balustradami. Świetnie będą się sprawdzać w pomieszczeniach vintage, czerpiących z minionych epok.

Jak widać, pomysłów na aranżację modnych schodów jest wiele, na pewno będziesz miał z czego wybierać! Nie zapomnij, że najlepsze są połączenia stylu z funkcjonalnością, dlatego zawsze bierz pod uwagę to, czego potrzebujesz Ty i Twoja rodzina i co sprawdzi się w Twoim domu.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone