Zamknij
REKLAMA

Pożyczka na spłatę ZUS i US – jak spłacić zaległości w ZUS?

11:12, 09.12.2019 | materiały partnera

Każdy przedsiębiorca, zwłaszcza ten, który na rynku funkcjonuje krótko, wie, co to znaczy brak płynności finansowej. Zdarzają się okresy, kiedy pieniędzy brakuje lub klienci zalegają z płatnościami. To problemy większości firm. Niestety niezależnie od tego, czy pieniądze mamy, czy nie, składki są obowiązkowe.

Składki i podatki to gigantyczne obciążenie dla budżetu firmy. Są stałym comiesięcznym kosztem, który bez względu na dochody, trzeba ponieść. Ale kiedy sami nie mamy pieniędzy, to nie jesteśmy w stanie spłacić bieżących zobowiązań. I tak właśnie zaczynają piętrzyć się zaległości. Urzędy są bezlitosne, więc na pewno nie będą patrzeć przychylnie na nasz brak terminowości.

Dlaczego bank nie da nam pieniędzy?

Wydawałoby się, że kiedy problemy finansowe są przejściowe, to wystarczy iść do banku. W końcu ofert, które zachęcają atrakcyjnymi warunkami, jest mnóstwo. A przecież my mamy plan, wiemy, że pieniądze będą, potrzebujemy jedynie drobnego wsparcia rozwoju. W praktyce wyglądałoby to tak: idziemy do banku, pełni nadziei wypełniamy wniosek i czekamy na decyzję. Odmowa. Właśnie to spotka większość z nas. Prawda jest taka, że niewiele firm, zwłaszcza młodych, ma szansę na otrzymanie kredytu. Już na wstępie jesteśmy dla banku mało wiarygodnym klientem, który nie ma płynności.

A jeśli do tego chcemy kredyt na spłatę zobowiązań? Wtedy już całkowicie możemy pożegnać się z pieniędzmi. Nasza historia kredytowa przeczy jakiejkolwiek płynności finansowej.

Skąd wziąć pożyczkę na spłatę ZUS i US?

Kiedy nie możemy liczyć na pomoc banku, możemy iść do firmy pożyczkowej. Instytucje tego typu mają w swojej ofercie m.in. pożyczki, które mogą być na poczet zaległości w ZUS i US. Jest to n  a pewno znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż, gdybyśmy czekali, aż nazbieramy pieniądze sami. Z racji tego, że wysokość składek i podatków co jakiś czas rośnie, popyt na pożyczkę na spłatę ZUS i US w dalszym ciągu będzie.

Z tego względu wykorzystując swoje możliwości, coraz więcej firm pożyczkowych wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom, oferując im wsparcie. Oczywiście pomoc nie jest darmowa, a w zależności od tego, z jaką instytucją podejmiemy współpracę, koszty będą różnej wysokości. Nie mniej, jeżeli mamy pewność, że jest to tylko przejściowa trudność, może to być najlepsze rozwiązanie. Interesującą ofertę można znaleźć na https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/.

Jakie są konsekwencje tego, że mamy zaległości w ZUS i US?

Pierwszym, co się nasuwa, to oczywiście odsetki, które bezlitośnie każdego dnia rosną, ale nie jest to jedyna konsekwencja zadłużenia. Dopóki nie będziemy mieć czystej sytuacji z podatkami i składkami, będziemy mieć słaby scoring BIK, czyli nie ma co liczyć na żaden kredyt.

Do tego według najnowszych przepisów, wszystkie pieniądze, jakie będą spływać na konto bankowe (jak spłacone faktury), w pierwszej kolejności będą szły na spłatę ZUS i US. Nie można zatem mówić ani o rozwoju, ani o inwestycjach. Do tego, dopóki nie spłacimy wszystkiego, to nie mamy możliwości wzięcia udziału w żadnym przetargu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA