Zamknij
REKLAMA

Jaki środek transportu wybrać jadąc do Belgii?

12:00, 23.12.2019 | Materiały partnera
Skomentuj

Warszawę od Belgii dzieli ok 1300 km. Odległość tą można pokonać różnymi środkami transportu. Wybór determinuje miejsce zamieszkania i miejsce docelowe w Belgii. Najszybciej w Belgii znajdziesz się lecąc samolotem, ale lotnisko może być daleko od miejsca docelowego. Jesteś również ograniczony pod względem bagażu. Przy dużym bagażu idealne jest własne auto, ale czy niezbyt męczące, jeśli będziesz jedynym kierowcą? Pozostaje jeszcze kilka opcji: pociąg, bus i autobus. Możliwości transportu jest wiele, która jest najlepsza dla Ciebie?

Podróż samochodem

Auto daje duże możliwości co do zabranego bagażu i sporo wolności. Zatrzymujesz się wtedy, kiedy chcesz. Poza tym decydujesz o trasie, którą jedziesz. Jest to wygodna opcja z małymi dziećmi, których bagaże nie należą do lekkich, a wyjazd do pracy do Belgii planowany jest na dłużej. 

Są też minusy jazdy samochodem do Belgii. Korki, roboty drogowe na pewno staną na Twojej drodze. W odróżnieniu do kierowców busów, jadąc pierwszy raz do Belgii, nie znasz objazdów i podróż wydłuża się o kilka godzin. Jazda samochodem do Belgii nie jest też najtańszym transportem, paliwo kosztuje, a przed samą podróżą auto trzeba dokładnie sprawdzić, naprawiając wszystkie drobne usterki. 

Busy z większych i mniejszych miast

Alternatywą dla podróży samochodem jest bus. Obecnie masz do wyboru spośród tylu przewoźników, że bez problemu znajdziesz transport w wybranym terminie. Są małe, dobrze wyposażone, wygodne. Mogą jeździć różnymi trasami, nie ograniczając się jedynie do dworców autobusowych w większych miastach i niektórych przystanków pomiędzy dużymi miastami. Ciekawą ofertą są busy door to door, które zabierają podróżnych spod wskazanych przez nich adresów. I dowożą do miejsca docelowego, czyli wprost pod nowy adres w Belgii. 

W ramach biletu na bus do Belgii przewoźnicy oferują nie tylko wygodne miejsce, ale też WiFi, kawę, herbatę, a niektórzy nawet posiłek. Ceny biletów są zróżnicowane, dlatego warto korzystać ze stron internetowych, które umożliwiają porównanie i wyszukiwanie busów. Szybko znajdziesz transport w najniższej cenie w określonym terminie. Podróż busem jest również dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Mało osób oznacza bardziej kameralne warunki. 

Pociągiem z kilkoma przesiadkami

Do Belgii dotrzesz również pociągiem. Jeśli lubisz jeździć pociągiem, czuć się swobodnie, a przy tym ekologicznie- bo z pewnością jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż samolot bądź auto, to jest to środek transportu dla Ciebie. Pociągami podróżuje się obecnie bardzo wygodnie. Masz więcej miejsca niż w innych środkach transportu, a podczas postojów zaczerpniesz świeżego powietrza. Pociąg jest świetnym rozwiązaniem, gdy nie masz dużego bagażu, bo czeka Cię kilka przesiadek, jadąc przez Berlin i Kolonie. I to jest minusem podróży pociągiem, ograniczone możliwości związane z bagażem, bo weźmiesz tyle, ile jesteś w stanie unieść, ciągnąć, jeśli jest to walizka na kółkach. Podróż pociągiem jest też dłuższa niż busem bądź autem, nie wspominając o samolocie. 

Autobusy międzynarodowe

Wygodne, jeżdżą ze wszystkich dużych miast. A głównym kierunkiem Bruksela i duże belgijskie miasta. Jest to dobry wybór dla mieszkańców większych miast, którzy podróżują do znanych ośrodków w Belgii. Główne minusy to niestety autobusom międzynarodowym zdarzają się opóźnienia, czasem duże. Jadą wyznaczoną wcześniej trasą i jak są korki, utrudnienia, roboty drogowe to wydłuża się czas podróży. Natomiast kierowcy busów są bardziej elastyczni. 

Jeśli chodzi o wielkość bagażu to przewoźnicy określają ich wielkość, często są one zbliżone do tych spotykanych na lotniskach, czyli maksymalna waga bagażu głównego nie może przekroczyć 20 kg. Wielu przewoźników umożliwia przewóz roweru bądź innego specjalnego bagażu. 

Samolot - w dwie godziny w Brukseli

Podniebna podróż bez dwóch zdań to najszybszy sposób na znalezienie się w Belgii. Najważniejsze porty lotnicze w Belgii to:

  • Bruksela- BRU,
  • Bruksela Charleroi- CRL,
  • Brugia- OST,
  • Antwerpia- ANR. 

Z lotnisk kursują autobusy do pobliskich miast, a na lotnisku BRU jest stacja kolejowa, z której dojedziesz do większych miast. Alternatywą jest również holenderskie lotnisko Eindhoven, które oddalone jest o około 25 km od granicy z Belgią. 

Podróż samolotem ma swoje minusy. Miejsce docelowe może być daleko od lotniska, a to oznacza przesiadki i przede wszystkim kolejne koszty. Poza tym na lotnisku też swoje trzeba odsiedzieć, a zdarza się, że loty są opóźnione bądź odwołane. I na koniec warto pamiętać, że nie jest to ekologiczne rozwiązaniem. Podróż samolotem jest właściwym wyborem, jeśli zależy Ci na czasie i masz dobre połączenie z lotniska do miejsca docelowego.

Swobodnie pociągiem, szybko samolotem, z pełną kontrolą własnym autem czy komfortowym busem pod wskazany adres? Jak widać możliwości jest wiele, decyzja należy do Ciebie. 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone