Zamknij
REKLAMA

Łóżko i materac - para idealna

08:42, 05.02.2020 | materiały partnera

Myśląc o zakupie łóżka, zwracamy uwagę głównie na cechy wizualne, estetyczne lub cenę. Zwykle kupujemy komplet, czyli gotowe posłanie - ramę i materac. Czasami wymieniamy tylko jeden element, który się zużył lub po prostu nie pasuje do nowego wystroju sypialni. Czym się kierować przy takich wyborach?

Łóżko kojarzy się głównie z odpoczynkiem, relaksem i regeneracja. Dla niektórych to idealne miejsce do oglądania telewizji, pracy na laptopie lub czytania książki. Do tych czynności idealnie nadają się konstrukcje w stylu kontynentalnym. Możliwość kompozycji kolorów, faktur, czy rozmiarów to dzisiaj standard. Wybierając nowe posłanie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Odpowiednio skomponowane stworzą wyjątkową całość, która zaspokoi nasze potrzeby snu i estetyki. Z kolei, gdy przyjdzie czas wymienić stary materac, to warto prześledzić obecne na rynku trendy. Nie tyle pod kątem mody, ile nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą nasz odpoczynku.

Łóżka sypialniane - jeden cel, wiele możliwości

Główny cel posiadania łóżka jest banalny. Chodzi oczywiście o wygodny sen. Nie mniej jednak jedno łóżko może znacząco różnić się od innego, choć służą do tego samego. To akurat pozytywny aspekt, które daje nam całą paletę możliwości skomponowania wręcz idealnego łóżka. Możemy kupić gotowy projekt stojący w sklepie lub zlecić produkcję według naszych wytycznych. Wybierzmy więc takie rozwiązanie, na które mamy po prostu czas.

Wielkość łóżka podyktowana jest możliwościami przestrzennymi w danym pomieszczeniu. Inny gabaryt znajdzie się w pokoju młodzieżowym, a inny w sypialni. Jeżeli podobają nam się spania w stylu kontynentalnym, ale mamy ograniczoną przestrzeń na pościel, to warto wybrać wersje z pojemnikiem na pościel. To praktyczne zastosowanie, które pozwoli na przechowywanie kołder i poduszek. Z kolei wersje ozdobne kładą duży nacisk na wygląd, a nie funkcjonalność, co może wykluczyć instalacje schowka na poduszki i kołdry.

Dzisiejsze możliwości wyboru koloru tapicerki są naprawdę imponujące. Czasami nie tyle sam kolor wyda nam się odpowiedni, ile odcień, który idealnie wkomponuje się w nasze domowe otoczenie. To nie jedyne możliwości modyfikacji. Poza decyzją dotyczącą pokrycia ramy możemy dobrać kształt nóżek, a także wielkości popularnego zagłówka. Szeroki wybór posłań i możliwość realizacji własnych kompozycji dostępne są w łóżka Warszawa.

Materac hybrydowy Tempur

Tempur to materac, w którym zastosowano wiele nowoczesnych technologii. Ich zadaniem jest zapewnienie najwyższego komfortu snu, ochronę zdrowia i podniesienie możliwości regeneracyjnych w dotychczas niespotykanej skali. Specjalnie zaprojektowany materiał, dopasowuje się do ciała, nie stwarza punktów nacisku. Nasze mięśnie rozluźniają się, a dzięki temu odpoczynek jest bardziej efektywny. Tworzywo wierzchnie ma jeszcze inne zastosowanie, a mianowicie absorbuje drgania. Nawet jeśli nasz partner często zmienia pozycję w nocy, to nie będziemy tego czuli. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybudza najmniejszy ruch śpiącej obok osoby.

Materac pokryty jest specjalnym pokrowcem z estetycznym wzorem. Można go łatwo zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, aby ciągle cieszyć się świeżością. Istnieje możliwość zaopatrzenia się w dodatkowy pokrowiec w wypadku zniszczenia poprzedniego, a to bardzo praktyczne podejście.

Zastosowane technologie, bo to one stanowią o wyjątkowości materaca, są iście kosmiczne. Technologia CoolTouch sprawia, że materiał daje uczucie chłodu - bezcenne w gorące noce. Co więcej, podczas snu nadmiar ciepła jest odprowadzany. Sprężyny Precision umieszczone w systemie kieszeniowym w połączeniu z zaawansowanym materiałem TEMPUR, dostosowują się do kształtu naszego ciała, odpowiednio je podpierając. Ponadto absorbuje wszelkie drgania, co podnosi jakość snu. Materac hybrydowy Tempur to klasa sama w sobie. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na https://senpo.pl/materac-tempur-hybrid-elite/.

Przed nami ważny wybór. Musimy zdecydować czy chcemy budzić się wypoczęci i pełni energii. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to warto pomyśleć o nowym łóżku nie tylko jak o meblu. Niech to będzie miejsce, do którego wracamy z przyjemnością, i które dzięki zastosowanym ulepszeniom w stosunku do konwencjonalnych materaców, podnosi jakość naszego snu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone