Zamknij
REKLAMA

3 strefy, których nie może zabraknąć w pokoju dziecka. Pomożemy Ci je ciekawie urządzić

09:33, 19.03.2020 | materiały partnera

Planując wyposażenie pokoi dziecięcych, staramy się patrzeć w przyszłość, to znaczy wybrać takie bryły meblowe i dodatki, które posłużą przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Jak to rozwiązać?

Oczywiście nie ma się co łudzić, gdyż w związku z rozwojem dziecka, przyjdzie nam zmieniać pokój przynajmniej trzykrotnie. W końcu inne potrzeby ma niemowlę, a czego innego wymaga kilkulatek, a następnie dziecko w wieku szkolnym. Są jednak pewne zasady, których warto się trzymać, a mianowicie podział pokoju na strefy, dzięki któremu łatwiej będzie później dokonywać modyfikacji.

Jak urządzić strefę snu i wypoczynku w pokoju dziecka?

Pokój maluszka to przede wszystkim strefa snu i relaksu. Dlatego pierwsze meble dziecięce, jakie musimy nabyć to łóżeczko, a także przewijak i komoda na dziecięce ubrania. Dwa ostatnie elementy można połączyć, wybierając przewijak nakładany. Później łóżeczko zastąpi większe łóżko dla kilkulatka. W tym przypadku można pomyśleć przyszłościowo - jeśli mamy do czynienia z małym pokojem i zdecydować się na mebel modułowy, gdzie poza łóżkiem dołączone jest do niego biurko i szafa. Natomiast jeśli miejsca jest wystarczająco, warto wybrać proste łóżko w stylu skandynawskim, które będzie odpowiednie również, kiedy dziecko stanie się nastolatkiem. Wtedy wystarczą odpowiednie dodatki, jak narzuty i poduszki, by dziecięcy pokój nabrał młodzieżowego charakteru. Bezpośrednio obok strefy snu może znajdować się garderoba. Takie rozwiązanie jest wygodne i funkcjonalne.           

Strefa zabawy, której nie może zabraknąć

Warto wybrać kosze na zabawki, a także regały, które znajdą się w strefie zabawy. Później dziecko będzie ustawiać na nich ulubione gry, czy książki, a w koszach np. szkolne podręczniki. Warto zadbać o dopasowanie kolorystyczne poszczególnych stref. Świetnie sprawdzają się biele i szarości, które są ponadczasowe i pozwalają z mebli korzystać dłużej. Akcent kolorystyczny może znaleźć się na ścianach, gdzie świetnie prezentować się będą zdjęcia na płótnie. Mogą to być wasze wspólne fotografie ukazane w tej formie albo grafiki z ulubionych bajek dziecka, czy też motywy przyrody. 

Kącik do nauki dla malucha i starszaka

Dziecko uczy się od najmłodszych lat, dlatego warto zadbać o kącik nauki, który na samym początku może łączyć się z tym do zabawy. W końcu na początku nową wiedzę przekazuje się poprzez zabawę. Później znajdzie się tu biurko i wygodne krzesło, a wcześniej może stanąć stoliczek z krzesłami i tablica edukacyjna. Jeśli nie masz pomysłu jak urządzić tę i inne strefy, możesz zdecydować się na usługi profesjonalistów, wykonujących projekty pokoi dla dzieci. Zaplanują wszystko w taki sposób, by łatwo było przemienić pokój malucha w pokój kilkulatka. Ergonomia i nuta fantazji to najważniejsze elementy, które wbrew pozorom mogą iść w parze. A jeśli nie masz wystarczającej wyobraźni, warto wykonanie i koncepcję powierzyć specjalistom ze sklepu z meblami dziecięcymi.         

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA