Zamknij

Podstawowe zalety ogrzewania na podczerwień

14:30, 29.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:30, 29.06.2020

To stosunkowo nowa i wciąż niezbyt popularna technika. Jest to ogrzewanie elektryczne, które nie dystrybuuje się w klasyczny sposób, ale niejako oddziałuje na otoczenie. Ogrzewanie na podczerwień ma duży potencjał, który z pewnością wart jest choćby rozważenia podczas wybierania formy grzewczej do domu.

Szybko, wygodnie, bez obsługi

W przeciwieństwie do płaszcza wodnego czy pieców na ekogroszek lub pellet, to ogrzewanie nie wymaga obsługi. Dzięki temu, możliwe jest szybkie i komfortowe podnoszenie temperatury w całym domu bez konieczności żmudnego czyszczenia poszczególnych części.

Idealne dla alergików

Klasyczne ogrzewanie na prąd z wykorzystaniem grzejników powoduje znaczne unoszenie się kurzu. To z kolei sprawia, że alergicy czują się dużo gorzej. Przesuszenie powietrza, jakie wywołuje taka forma ogrzewania doskwiera właściwie każdemu, a szczególnie mocno - astmatykom.

Zupełnie odmiennie działa ogrzewanie na podczerwień. Po pierwsze, nie wysusza powietrza, gdyż działa nieco inaczej. Przekazuje ciepło do poszczególnych przedmiotów, które wywierają nacisk na instalację - a one przesyłają je dalej, do powietrza. To sprawia, że brak jest charakterystycznego dla okresu zimowego przesuszenia powietrza. Jednocześnie, dzięki temu, że ogrzewanie z wykorzystaniem podczerwieni prowadzi do jonizacji powietrza, poprawia samopoczucie każdego. Dodatkowo, taka forma grzewcza znacząco zmniejsza cyrkulację kurzu - tym samym prowadząc do jego osiadania na powierzchniach płaskich - a stamtąd bardzo łatwo się go pozbyć.

Estetyczne wnętrza

Brak kaloryferów sprawia, że pomieszczenia prezentują się znacznie lepiej. To nie tylko większa estetyka, ale również dodatkowa przestrzeń oraz zwiększone bezpieczeństwo, które szczególnie docenią rodzice małych dzieci. Wystające, metalowe kaloryfery stanowiły spore zagrożenie dla maluchów, które często biegają nie patrząc przed siebie.

Dodatkowo, nie musimy już zastanawiać się, jak rozplanować w pomieszczeniu meble, aby nie zablokować rozprzestrzeniania się ciepła.

Źródło: www.najtanszeogrzewanie.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%