Zamknij
REKLAMA

Przeprowadzka - samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

09:59, 22.07.2020 | materiały partnera

Każdy, kto tylko choć raz miał do czynienia z przeprowadzką w swoim życiu, z całą pewnością wie, jak trudne i czasochłonne jest to wyzwanie. I bez względu na to, czy w grę wchodzi przeprowadzka domu, mieszkania, firmy czy też sklepu, zawsze traci się na tym ogrom czasu, energii, a często i niepotrzebnych nerwów. To, o czym z pewnością należy pamiętać, to przede wszystkim rozsądne podejście do tematu i nie pozostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę. Jeśli bowiem rozłoży się wszystko na czynniki pierwsze i podzieli całość przeprowadzki na etapy, wówczas z całą pewnością nie taki diabeł będzie straszny, jak go malują… 

Przeprowadzka - czyli stworzenie planu działania

Jednym z najważniejszych elementów, jakie stanowią priorytet dla każdej przeprowadzki jest stworzenie planu działania. Jeśli go nie mamy, wtargnie się w naszą pracę chaos, a ten z pewnością do niczego dobrego na pewno nie zaprowadzi. Próbując wszystko ogarnąć, tak naprawdę nie ogarniemy zupełnie nic, bowiem nie będziemy wiedzieć za co się zabrać, by wszystko miało ręce i nogi. Jeśli zaś uda nam się stworzyć plan działania, będziemy doskonale wiedzieć, co robić każdego dnia, czym się zająć w pierwszej kolejności i jakie działania podjąć, aby móc osiągnąć zamierzony efekt. Od czego dokładnie zacząć? Co stanowi priorytet? Co wyrzucić? Co zostawić? Kogo poprosić o pomoc? U każdego przeprowadzka wygląda zupełnie inaczej i zupełnie inne elementy należy wziąć pod uwagę. Jeden ma kilka dni na totalną rewolucję, inny może poświęcić temu kilka tygodni. W jednym przypadku wystarczy przeprowadzić się z małej kawalerki, w innym w grę wchodzi przenoszenie całego domu. Jedne osoby przeprowadzają się w tym samym mieście, inne z kolei muszą przemierzyć dziesiątki kilometrów. Bez względu jednak na charakter przeprowadzki, jej rodzaj, odległość i wielkość, zawsze plan działania jest rzeczą najważniejszą i priorytetową.

Przeprowadzka samodzielnie czy z pomocą firmy przeprowadzkowej?

Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim jeden aspekt - czy taką przeprowadzkę zorganizować samemu lub ewentualnie z pomocą bliskich czy może pomocna powinna w takich przypadkach być firma przeprowadzkowa, która świadczy profesjonalne usługi i wykonuje większość pracy za swojego klienta. Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaka opcja okaże się być lepsza i które rozwiązanie bardziej trafione, gdyż na wszystko wpływ ma bardzo wiele elementów. Jeśli jesteśmy w stanie wszystko bez problemu zorganizować, mamy czas, odpowiednie auto i pomoc bliskich, to na pewno uda nam się to wykonać na własną rękę. Jeśli jednak goni nas czas, a my go nie mamy praktycznie wcale, jeśli nie posiadamy odpowiedniego samochodu, a do tego brak pomocnych rąk do pracy przy wynoszeniu rzeczy, to wtedy jak najbardziej firma przeprowadzkowa jest idealnym wyborem. Z jej pomocą żadna przeprowadzka nie jest straszna. W zależności oczywiście od tego, jaki zakres usług ma taka firma wykonać, takie też usługi świadczy. Jedni wybierają jedynie samo przewożenie rzeczy, inni możliwość także wyniesienia spakowanych elementów i dużych gabarytowo mebli czy sprzętów, jeszcze inni zatrudniają firmę, która kompleksowo zajmuje się całością, łącznie z pakowaniem wszystkiego, co w danym miejscu się zajmuje.

Firma przeprowadzkowa - czyli kogo tak naprawdę wybrać?

Bez wątpienia niezwykle ważnym elementem, na jakim na pewno należy się skupić, jest wybór firmy, która oferuje przeprowadzki. Nie każda bowiem jest sobie równa i nie każda będzie w stanie zagwarantować taką samą jakość usług, na jakiej mogłoby nam zależeć. Jeśli chcemy otrzymać wysoką jakość usług połączoną z atrakcyjną ceną, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na kilka propozycji, porównać je i spośród nich wybrać właśnie najlepszą firmę dla nas. Musimy mieć pewność, że ta w danym terminie wywiąże się ze swojego zadania, że posiada ona odpowiednią flotę samochodową, a do tego będzie w stanie zagwarantować nam taką cenę, na jaką po prostu nas stać. Dobrze jest skorzystać z usług firmy, którą ktoś nam poleci, bo wtedy mamy pewność, że nie wybieramy kota w worku. Jeśli jednak takiej nie mamy, dobrze przed podjęciem współpracy z konkretną już, sprawdzić o niej opinie w sieci, zobaczyć, jak działa, jakie ma terminy realizacji zlecenia, czy na pewno jest tą odpowiednią, która sprawi, że przeprowadzka nie będzie taka straszna, jak się to nam wcześniej wydawało. Na słowo przeprowadzka, wielu osobom cierpnie skóra. Jak spakować cały dobytek życia i przewieźć go z punktu A do punktu B? W jaki sposób przetransportować całą firmę, łącznie z maszynami, sprzętem i całym asortymentem? Co zrobić, by szybko przewieźć wszystkie rzeczy z jednego mieszkania do drugiego? Tak naprawdę jednym z kluczowych elementów jest odpowiednia współpraca z firmą przeprowadzkową. Jesteśmy przekonani, że jest to zdecydowanie lepsza opcja, niż próba ogarnięcia wszystkiego samodzielnie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA