Zamknij
REKLAMA

Typy oraz rozmiary segregatorów występujących na rynku

13:25, 05.08.2020 | materiały partnera

Wizytówką każdej firmy, jest odpowiednio zorganizowane biuro. Liczą się tutaj nie tylko względy estetyczne, ale także i organizacja samych dokumentów. To ona ma wpływ na usprawnienie pracy w biurze. Jakie rodzaje segregatorów są dostępne i jak wybrać konkretny model do swojego biura?

Wizytówką każdej firmy, jest odpowiednio zorganizowane biuro. Liczą się tutaj nie tylko względy estetyczne, ale także i organizacja samych dokumentów. To ona ma wpływ na usprawnienie pracy w biurze. Jakie rodzaje segregatorów są dostępne i jak wybrać konkretny model do swojego biura?

Segregatory ringowe

Wyróżnić możemy między innymi segregatory ringowe. Są one zdecydowanie najbardziej popularne i najpowszechniejsze na rynku. Można w nich usystematyzować oraz archiwizować dokumenty. Ponadto do tego typu segregatora można wpinać oraz wypinać dokumenty.

Segregatory zazwyczaj dzieli się dodatkowo biorąc pod uwagę kilka najważniejszych kwestii, w tym między innymi materiał.

MATERIAŁ

Jakie materiały segregatorów zatem wyróżniamy? Między innymi karton, papier, polifoam czy też polipropylen. Dwa ostatnie materiały charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Dlatego świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie segregatory są wysoce eksploatowane.

 

ROZMIARY SEGREGATORÓW

Segregatory różnią się między sobą również rozmiarem. Można wyróżnić tutaj rozmiary A5, A4, A4+ bądź też A3. Tak szeroki wybór rozmiarów wpływa na to, że w segregatorach możemy wygodnie przechowywać dokumenty różnych rozmiarów, bez ryzyka chociażby ich pogniecenia.

SZEROKOŚĆ GRZBIETU

Istotną kwestię w budowie segregatora, pełni również szerokość grzbietu. To ona tak naprawdę warunkuje to, jaką ostateczną posiada on pojemność. Jeśli dokumentów jest dużo, wówczas najlepiej jest zdecydować się na szeroki grzbiet. Jednak takie segregatory zdecydowanie nie są poręczne, dlatego nie wszystkie dokumenty muszą być w nich przechowywane. Warto inwestować w różne segregatory dopasowane do tego, co ma się w nich konkretnie znaleźć. Szerokości grzbietów segregatorów mieszczą się w przedziale od 29 mm do 86 mm.

ŚREDNICA RINGÓW

Ważnym elementem każdego segregatora, są również ringi. Podtrzymują one oraz spajaj wszystkie dokumenty, dzięki czemu trzymają one pion. Zazwyczaj wykonuje się je z metalowych elementów, co gwarantuje im trwałość Każdy ring dopełniany jest dodatkowo poprzez metalową zapinkę. To ona wpływa na zmniejszenie objętości dokumentów oraz spięcie ich tak, aby miały stabilną pozycję. Ringi mają średnice od 16 mm do 60 mm.

ILOŚĆ RINGÓW

W segregatorach różna bywa również ilość ringów. Mogą występować dwa bądź też cztery, w jednym segregatorze.

Segregatory do przechowywania akt osobowych

Na rynku znaleźć można również specjalne segregatory, które służą do przechowywania akt osobowych. Najczęściej segregator tego typu podzielony jest na trzy części, oddzielone poszczególnymi zakładkami o oznaczeniach: A, B oraz C. W ten sposób można łatwo podzielić dokumenty na różne ich rodzaje. Między innymi te dotyczące wykształcenia, dokumentację medyczną itp. Taki podział pozwala na szybsze wyszukanie informacji w późniejszym czasie, przeglądając jedynie jedną docelową część. Taki segregator posiada również przód przygotowany do tego, aby wpisać tam dane konkretnej osoby.

Zobacz segregatory dostępne w sklepie firmy Lobos: https://sklep.lobos.pl/organizacja-dokumentow/segregatory,cat226486.html

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA