Zamknij
REKLAMA

Listwy przypodłogowe LED oryginalnym sposobem na wykończenie wnętrza

12:58, 06.08.2020 | Materiały partnera

Na aranżację wnętrza wpływ mają nie tylko meble, panele albo deski na podłodze czy zasłony w oknach, ale również drobne akcesoria, takie jak m.in. listwy przypodłogowe LED. Stanowią one atrakcyjny sposób na wykończenie salonu, sypialni, jadalni, pokoju dla dzieci czy dowolnego innego pomieszczenia. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat listew podłogowych.

 

  • Jak wybrać listwy przypodłogowe z oświetleniem LED?
  • Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe LED?

 

Jak wybrać listwy przypodłogowe z oświetleniem LED?

Wybierając listwy przypodłogowe LED od sprawdzonego, polecanego sprzedawcy, takiego jak e-sklep https://parkiet.pl/86-listwy-przypodlogowe-led, warto wziąć pod uwagę funkcjonalność oraz wygląd listew. Bardzo istotne jest dopasowanie optymalnej mocy taśmy LED. Dlatego też najpierw należy odpowiednio określić preferencje i oczekiwania w tym zakresie. Ważne jest też, w jakim pomieszczeniu zostaną zamocowane listwy. Jeśli ich miejscem przeznaczenia jest np. korytarz czy przedpokój, czyli pomieszczenia bez dostępu dziennego światła, dobrze zdecydować się na bardziej intensywne światło, które skutecznie rozświetli drogę w nocy. Ważna jest też barwa światła: zimna lub ciepła, wpływająca na ogólny efekt estetyczny. Ponadto możliwy jest też zakup listwy ze światłem o konkretnym kolorze. Wybierając jednak wersję barwną, dobrze jest dopasować ją do ogólnej kolorystyki wnętrza i aranżacji pomieszczenia.

 

Dlaczego warto zamontować listwy przypodłogowe LED?

Przypodłogowe listwy z oświetleniem typu LED stanowią nie tylko estetyczne wykończenie wnętrza, ale przede wszystkim spełniają funkcje praktyczne. Zamiast korzystać z głównego punktu światła, można zdecydować się na włączenie taśmy LED-owej. Pozwala ona uzyskać w pomieszczeniu klimatyczną, nastrojową atmosferę, a równocześnie skutecznie oświetlić drogę, ułatwiając tym samym poruszanie się np. w nocy. Ponadto montaż listew przypodłogowych jest prostym, nieskomplikowanym zadaniem, z którym z powodzeniem poradzi sobie nawet osoba niezajmująca się na co dzień tego rodzaju zadaniami. Istotną zaletą oświetlenia LED jest ich energooszczędność, co przekłada się na duże korzyści finansowe, a także ekologiczne. Żarówki LED-owe w porównaniu z innymi źródłami światła pobierają znacznie mniej prądu, a tym samym zmniejszają tzw. ślad węglowy. Ponadto ich używanie jest bezpieczne zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska. Warto również podkreślić ich korzystną cenę. Ze względu na rosnącą popularność, wyroby te stają się coraz tańsze.

 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA