Zamknij

Jak prosić o podwyżkę i ją dostać? Argumenty, które przekonają twojego szefa!

12:21, 26.11.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:22, 26.11.2020

Ciężko pracujesz i odnosisz bardzo dobre wyniki w firmie? Czujesz, że swoimi staraniami zasługujesz na wyższe wynagrodzenie? Dowiedz się, jak dostać podwyżkę i skutecznie poprosić szefa o zwiększenie pensji. Sprawdź, kiedy najlepiej złożyć wniosek o podwyżkę.

Jak dostać podwyżkę?

W każdej firmie pracujemy po to, by osiągać jak najlepsze wyniki. Pracownicy starają się, aby ich działania były skuteczne i przynosiły zaplanowane rezultaty. Często efekty są lepsze niż przewidywane prognozy. Zastanawiając się jak dostać podwyżkę, warto przygotować sobie argumenty, które wpłyną na decyzję pracodawcy, o przyznaniu wyższej pensji. Co w sytuacji, gdy dajesz z siebie 100 procent i szef wie, że zawsze może na Tobie polegać? Najwyższy czas, by porozmawiać o zwiększeniu dochodów. Jeżeli z dnia na dzień widać progres w twojej drodze zawodowej, a ty czujesz, że masz do zaoferowania jeszcze więcej, to pora złożyć wniosek o podwyżkę wynagrodzenia. Jeżeli dostajesz oferty pracy, w których obowiązki są takie same, a pensja dużo wyższa, to warto wspomnieć o tym pracodawcy. 

Jak prosić o podwyżkę i ją dostać?

Zastanów się nad korzyściami, jakie przynosisz firmie. Jeżeli w ostatnim czasie Twoje wyniki wzrosły lub brałeś udział w dużym projekcie, który odniósł sukces, to przypomnij o tym swojemu pracodawcy. Przygotowując się do rozmowy na temat wyższej pensji, warto rozważyć wszystkie argumenty, które mogą wpłynąć na decyzję szefa. Od kilku lat pracujesz w jednej firmie, jesteś stałym i dobrym pracownikiem? Pora zastanowić się, jak dostać podwyżkę w pracy, w przypadku braku zwiększenia pensji od czasu zatrudnienia.

Zakładając, że naprawdę dajesz z siebie wszystko i cały zespół może na Ciebie liczyć, to nikt nie będzie chciał, abyś pracował u konkurencji. W przypadku, gdy stawiasz na rozwój zawodowy i bierzesz udział w dodatkowych szkoleniach i kursach zawodowych, by podnosić swoje kwalifikacje, powiedz o tym szefowi. Pracujesz w firmie od niedawna to uzbrój się w cierpliwość i nie proś o podwyżkę, na początku swojej drogi zawodowej u nowego pracodawcy. Pokaż, że zatrudnienie ciebie było dobrym wyborem i wykaż się pokorą oraz profesjonalizmem. Podczas negocjacji o wyższe zarobki, zwróć uwagę, czy Twój pracodawca operuje stawkami NETTO czy BRUTTO, a kalkulator wynagrodzeń obliczy, o jakiej konkretnie kwocie dyskutujecie. Rozmowa o wyższej pensji będzie kiepską decyzją, kiedy Twój zakład pracy przechodzi kryzys lub zauważyłeś cięcia kosztów i zwalnianie pracowników w spółce. 

Jak napisać wniosek o podwyżkę?

Po zebraniu wszystkich argumentów dotyczących przełożenia Twoich wysokich wyników na wysokość pensji, należy napisać wniosek o podwyżkę. Warto złożyć taki dokument w kadrach, by mieć potwierdzenie i dowód, że zależy nam na wyższej pensji. Rozmowa z szefem w cztery oczy, to dobry pomysł, jednak w dużych firmach często wymagany jest odpowiedni wniosek o podwyżkę. Prawidłowo sporządzone pismo powinno zawierać dane osobowe, opis stanowiska pracownika oraz datę i miejsce sporządzenia dokumentu. Najważniejszą częścią treści jest uzasadnienie wniosku. To właśnie w tym miejscu należy przedstawić swoje stanowisko i poprzeć je odpowiednimi argumentami oraz pokazać, dlaczego zdecydowaliśmy się poprosić o podwyżkę. Nie należy skupiać się na prywatnych zobowiązaniach finansowych i powoływać na trudną sytuację materialną. Badania pokazują, że wniosek o podwyżkę lepiej przedstawić pod koniec tygodnia, niż w poniedziałek. Szef będzie miał cały weekend, aby pochylić się nad Twoją prośbą i dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%