Zamknij
REKLAMA

Ogród zimowy – Twoja strefa wypoczynku i znacznie więcej!

00:00, 29.04.2021 | materiały partnera

Ogród zimowy to spełnienie marzeń każdego, kto kocha bliskość przyrody i otwartą przestrzeń. Odpowiednio zaaranżowany, może stać się nie tylko prywatną strefą wypoczynku, ale także tętniącym życiem sercem w domu, w którym będą przesiadywać zarówno domownicy, jak i ich goście. Jeśli dopiero zastanawiasz się, czy zdecydować się na budowę własnego szklanego kącika, niniejszy artykuł pozwoli Ci poznać wszystkie zalety płynące z jego posiadania!

Dobre samopoczucie przez okrągły rok

Ogród zimowy na Śląsku czy na Pojezierzu Mazurskim to - niezależnie od lokalizacji -  przede wszystkim przestrzeń, która dba o nasze zdrowie i dobry nastrój przez 365 dni w roku. Duża ilość dziennego światła, jakie dostaje się do środka przez wielkoformatowe szyby czy oszklony dach, dostarcza użytkownikom energii, w naturalny sposób chroniąc ich przed jesienną melancholią i nieprzyjemnymi efektami zimowego przesilenia. Niczym nieograniczony widok na rozciągające się za oknami, kwiatowe rabaty czy zagajnik w stylu miniaturowego lasu koi i uspokaja, wykazując pozytywny wpływ na wzrok. A ponieważ szklana zabudowa tarasu w połączeniu z ogrzewaniem (np. podłogowym) tworzy mikroklimat idealny do uprawy wielu gatunków roślin, także tych egzotycznych, z łatwością zaaranżujemy w nim małą oranżerię pełną kwiatów natleniających powietrze w domu i pochłaniających toksyny. Nie mówiąc już o „rajskiej” atmosferze, jaką stwarzają cytrusowe drzewka, palmy, eukaliptusy i oleandry. Jeśli dodamy do tego miękkie, wygodne meble i przytulne elementy dekoracyjne, takie jak kolorowe poduszki, lampiony, łapacze snów czy świece, stworzymy pomieszczenie, z którego nie będziemy chcieli wychodzić!

Lepszy bilans energetyczny i większa przestrzeń użytkowa

Ogród zimowy to nie tylko miejsce wypoczynku i reprezentacyjna część domu. Ma on także wiele funkcji praktycznych. Pomimo, iż wzniesienie takiej konstrukcji wiąże się z niemałymi kosztami, to inwestycja, która może się opłacić. Mocno nasłoneczniona oranżeria, zlokalizowana po południowej stronie budynku i zabudowana warstwowymi szklanymi ścianami przesuwnymi typu 4.4.2, będzie bowiem kumulować energię cieplną i rozprowadzać ją do pozostałych pomieszczeń, co pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu. Duża ilość zdrowego dla oczu, dziennego światła sprawi natomiast, że będziemy mogli wykonywać w jej obrębie większość biurowych prac i pogłębiać tam swoje czytelnicze pasje, bez konieczności przedwczesnego zaświecania lamp.

Ponadto, dobudowanie szklanego pokoju do bryły niewielkiego domu w odczuwalny sposób powiększa przestrzeń użytkową budynku. W zależności od indywidualnych preferencji możemy wykorzystać ten fakt, przenosząc do uzyskanego w ten sposób miejsca część akcesoriów gospodarczych czy ogrodowych narzędzi albo pójść dalej i zaaranżować w nim funkcjonalne i stylowe pomieszczenie, w rodzaju rodzinnej jadalni, biblioteczki, bawialni, pracowni artystycznej, salki do jogi, oryginalnej sypialni z widokiem na rozgwieżdżone niebo, a nawet domowego gabinetu z osobnym wejściem, w którym będziemy przyjmować klientów.

Nowoczesny design i bezpieczeństwo

Współczesne ogrody zimowe to również wspaniałe elementy dekoracyjne, które zmienią oblicze każdego budynku. Nawet skromne szklane tarasy o niewielkiej powierzchni potrafią tchnąć w bryłę domu świeżego ducha, zmieniając jego design na bardziej nowoczesny, w tak modnym obecnie, skandynawskim stylu. Przenoszą one „pod strzechy” ów luksusowy sznyt, który do niedawna był zarezerwowany dla eleganckich restauracji i tarasów pięciogwiazdkowych hoteli.

Wbrew pozorom, ogrody zimowe zwiększają również bezpieczeństwo domowników. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi balkonowych czy tarasowych, nowoczesne systemy szklanych ścian przesuwnych są bowiem wykonywane z tzw. bezpiecznego szkła, które jest wyjątkowo odporne na mechaniczne uszkodzenia oraz wzbogacone o specjalistyczne folie. Nawet, jeżeli potencjalny włamywacz uderzyłby w którąś ze ścian ciężkim narzędziem z bardzo dużą siłą, doprowadzając do jej pęknięcia, szklane odłamki i tak pozostałyby na swoim miejscu przytrzymywane przez folie. Odcięłyby mu tym samym drogę dojścia do budynku, co w przypadku posiadania profesjonalnego systemu zabezpieczeń zbiegłoby się z uruchomieniem alarmu dźwiękowego.

Jak widać ogród zimowy może być wspaniałym miejscem wypoczynku całej rodziny, a jednocześnie pełnić dodatkowe funkcje. Warto więc rozważyć jego budowę, szczególnie jeśli dopiero projektujemy swój przyszły dom. Tym bardziej, że do wzniesienia podobnej konstrukcji, która nie przekracza 25 metrów kwadratowych nie trzeba się starać o żadne specjalne zgody.

Porad udzielili eksperci z firmy ShadowXL, specjalizującej się w produkcji i montażu oszklonych werand i ogrodów zimowych. Jeśli szukasz najlepszej oferty  - skontaktuj się z jednymi z najlepszych specjalistów w branży. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%